Fryderyk urodził się w 27 tygodniu ciąży, dziś walczy o samodzielność

14.06.2022

Fryderyk urodził się w 27 tygodniu ciąży, dwie minuty przed swoim bratem bliźniakiem, ważąc zaledwie 1145 gram. To był trudny czas, ale mimo wszystko chłopiec był bardzo dzielny i odważny, ponieważ udało mu się nawet wygrać z sepsą będąc jeszcze w inkubatorze. Fryderyk spędził w szpitalu aż 58 dni zanim pozwolono mu wyjść do domu.

Podopieczny Fundacji Miej Serce od trzeciego miesiąca życia uczęszcza na fizjoterapię, ponieważ ma obniżone napięcie mięśniowe. Bardzo wcześnie zaczął brać udział w zajęciach logopedycznych. Kilka miesięcy przed drugimi urodzinami zauważyli, że podopieczny Fundacji Miej Serce znacząco odbiega rozwojowo od swojego brata i innych dzieci. Nagle, z tygodnia na tydzień przestał się odzywać. Ignorował rodziców, nie interesowali go rówieśnicy.

Po wielu konsultacjach, testach, wizytach lekarskich u Fryderyka zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Od diagnozy minął rok. Chłopczyk uczęszcza do przedszkola terapeutycznego. W tym czasie wiele się nauczył, jednak aby być samodzielnym potrzebuje intensywnych rehabilitacji. Prosimy o wsparcie: https://miejserce.pl/podopieczny/102075402