Fundacja Miej Serce przedstawia Alexa!

22.02.2023

Alex urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc jako wcześniak. Pierwsze dni swojego życia spędził w inkubatorze. Po porodzie wykryto u niego także mikrowylewy do mózgu, które na szczęście się wchłonęły się po kilku miesiącach.

Pozornie Alexik rozwijał się prawidłowo, lecz miał specyficzne problemy oddechowe (tzw. witką krtań), powodowało to liczne infekcje, a w 3 miesiącu życia trafił nagle do szpitala z ostrym zapaleniem krtani, ucha środkowo i oskrzeli. Mimo opieki licznych specjalistów w poradni dla wcześniaków, nikt nie zwrócił uwagi na nieharmonijny rozwój. Szybko zaczął siadać, chodzić i wszędzie się wspinać, uwielbiał zabawy z moim starszym rodzeństwem i rodzicami, byłem bardzo pogodnym dzieckiem. Ciało szło do przodu, a jedyne co budziło powoli niepokój to bardzo powolny rozwój mowy. Ponadto chłopiec miał też duży problem z jedzeniem.

Panie w przedszkolu sugerowały problemy w kierunku autyzmu, bo Alex ma problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego, ale na szczęście ich podejrzenia się nie potwierdziły. Zespół w poradni zasugerował afazję. Po wieli badaniach potwierdziło się podejrzenie logopedy.

Na szczęście Alexio mógł wyjechać na turnus rehabilitacyjny i po nim otworzył się na innych. Ciągle pracuje, jeździ na koniu, chodzi do logopedy, ma zajęcia z integracji sensorycznej.

Podopieczny Fundacji Miej Serce bardzo chciałby być rozumiany przez dzieci i dorosłych, chciałby być akceptowany. To jego ogromne marzenie. Pomóż je spełnić: https://miejserce.pl/podopieczny/102089502