Mariusz ma 15 lat i urodził się z Zespołem Downa - jest podopiecznym w Fundacja Miej Serce

17.07.2021

Mariusz ma 15 lat i urodził się z Zespołem Downa i niedoczynnością tarczycy. Dodatkowo ma wadę wzroku, słuchu, bardzo często choruje oraz mam wiele alergii.

 

Mariusz zawsze uwielbiał biegać, grać w piłkę czy jeździć na rowerze, niestety kilka lat temu pojawiły się u niego problemy z chodzeniem, bał się chodzić po schodach czy innych niepewnych powierzchniach, okazało się że jest to miopatia prawostronna, czyli powolny zanik mięśni.

 

Kolejnym problemem są zaburzenia zachowania chłopca. Mariusz bardzo szybko się denerwuje i ciężko mu opanować emocje, pomimo że się stara Jednak na co dzień jest bardzo kochany i przyjacielski. Jeżeli ktoś okaże mu chociaż trochę ciepła i życzliwości, odwzajemnia to ze zdwojoną siłą.

Podopieczny Fundacji Miej Serce jest pod stałą opieką psychiatry, neurologa, endokrynologa, ortopedy i uczęszcza na rehabilitacje. To wszystko jest bardzo kosztowne, dlatego bardzo prosimy o pomoc, aby Mariusz miał jak największą szansę na samodzielne funkcjonowanie: miejserce.pl/podopieczny/1083202