maciej grodzki

Subkonto nr: 101145602
wiek: 8 lat

O mnie

Maciuś urodził się w listopadzie 2013 roku, niestety zachłysnął się smółką,miał przyspieszony oddech i napięcie mięśni,niestety na drugi dzień pojawiła się niewydolność oddechowa - leżał pod respiratorem. Miał wylewy dokomorowe 3 i 4 stopnia. Jest obciążony neurologicznie, ma zanik białej istoty (leukoencefalopatia), która odpowiada za większość funkcji które wykonujemy - odpowiada za ruch. Maciuś ma opóźnienie psycho-ruchowe, porażenie mózgowe, nie myśli jak dzieci w jego wieku, zaczął chodzić w styczniu 2017 roku, nie mówi, w lutym 2017 roku miał pierwszy atak padaczki - ma lek który będzie brał do końca życia. Ma problemy z poruszaniem się i często upada. Jest potrzeba rehabilitacja, na którą jeździmy.Maciuś już kilka razy pokazał, że nie wolno się poddawać, nawet kiedy nie dostał szansy na raczkowanie i chodzenie. Ma uczulenie na białka mleka, nie może jeść jogurtów, masła, jajek. Ma dietę, która opiera się na mlekach roślinnych.
Maciuś niestety dalej ma ataki padaczki, pomimo tego że zażywa leki. Niestety każdy atak wywołuje spustoszenie w główce naszego chłopczyka. Maciuś uwielbia spędzać czas na dworze, chodzić na spacery, czuje się wtedy w swoim żywiole.

Maciuś często uczęszcza na rehabilitację. Lubi bawić się z dziećmi ale niestety go nie rozumieją. Jest pod stałą opieką neurologa, poradni neurologii dziecięcej, alergologa, rehabilitantów, poradni genetycznej i wielu innych lekarzy. Mimo tego ile przeszedł jest bardzo wesołym, pogodnym chłopcem. Dla nas wszystkich jest małym wielkim rycerzem. Robi postępy małymi kroczkami, a my rodzice jesteśmy z niego bardzo dumni.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: maciej grodzki - Subkonto nr 101145602

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
maciej grodzki