jakub ciesielski

Subkonto nr: 101255202
wiek: 10 lat

O mnie

Choruję na padaczkę, mam także Zespół Aspergera, zaburzenia hiperkinetyczne z deficytami uwagi, zeza, oczopląs, astygmatyzm, podejrzenie astmy.

Jestem Kubuś. Urodziłem się w 35 hbd z masą 1180. Urodziłem się jako wcześniak hipotrofik z wadą wrodzoną przewodu pokarmowego- niedokonany zwrot jelit- zwężenie odcinka jelita krętego. Przeszedłem operację mając niespełna trzy miesiące. Pierwsze prawie 4 miesiące spędziłem w szpitalu. Podczas tych kilku miesięcy przeszedłem dwa razy sepsę, gronkowcowe zapalenie opon-mózgowo rdzeniowych, zespół uogólnionej reakcji zapalnej oraz wiele innych troszkę mniej groźnych zakażeń. Od mojego wyjścia do domu jestem cały czas rehabilitowany.

Niestety teraz także nie jest łatwiej. Zmagam się z Zespołem Aspergera oraz zaburzenia hiperkinetyczne z deficytem uwagi. Przez te zaburzenia nie bardzo potrafię się odnaleźć w otaczającym mnie świecie, mam trudności w nawiązywaniu kontaktów i przestrzeganiu reguł. Ostatnio została u mnie także zdiagnozowana padaczka. Mam także zeza, oczopląs i astygmatyzm. Moja Pani genetyk nadal sprawdza czy nie mam jakiejś wady genetycznej. Jestem też pod opieką pani alergolog- mam podejrzenie astmy. Niestety i pani dermatolog ma co robić- mam kurzajki i mięczaki oraz poradni pulmonologicznej- mam podejrzenie rozstrzeni oskrzeli. W ciągu ostatniego roku została wykryta u mnie kolejna choroba- mam niedobór afla-1-antytrypsyny, które skutkują częstymi wizytami w szpitalach i kolejnymi lekami, które muszę już na stałe przyjmować.

Jestem pod opieką poradni psychiatrycznej, neurologicznej, genetycznej, okulistycznej, gastroenterologicznej oraz endokrynologicznej, alergologicznej, pulmonologicznej i dermatologicznej. Raz w roku jeżdżę także do kardiologa. Codziennie mam bardzo dużo zajęć. Nie licząc mojego szkoły terapeutycznej, chodzę na rehabilitacje (3 godziny tygodniowo), basen, SI, mam zajęcia z neurologopedią i logopedą, zajęcia z pedagogiem i psychologiem, TUS. Niestety te zajęcia kosztują coraz więcej a że mieszkamy z mamą sami jest nam czasem bardzo ciężko. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, która pomoże mi walczyć o lepsze jutro.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: jakub ciesielski - Subkonto nr 101255202

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
jakub ciesielski