oliwia tarabura

Subkonto nr: 101536802
wiek: 4 latka

O mnie

Cześć jestem Oliwka urodziłam się 28.12.2018r. Jestem pogodną, silną i radosną dziewczynką.

Oliwia przyszła na świat 28.12.2018r. Urodziła się z zespołem wad wrodzonych oraz wadą OUN. Rozwój psychomotoryczny jest opóźniony, występuje obniżone napięcie mięśniowe oraz obustronny niedosłuch. U Oliwii stwierdzono także wadę wrodzoną serca. W czwartym tygodniu życia w trybie pilnym przeszła długą operację na otwartym sercu (rekonstrukcja łuku aorty, zwężenie cieśni aorty, niedorozwój lewej części serca, ubytek przegrody międzykomorowej i przedsionkowej). Dodatkowo u Oliwii zdiagnozowano wadę kończyn dolnych i deformację stóp (zwichnięcie bioderek, koślawość stawów skokowych, podwichnięcie stawu kolanowego lewego). W USG głowy stwierdzono poszerzenie komór bocznych. Występują cechy dysmorfii, deformacje małżowin usznych, oczopląs i rozszczep podniebienia, z tego powodu Oliwka karmiona jest Pegiem.U Oliwki stwierdzono padaczkę. Nasze dziecko jest niesamowicie dzielne, z silną wola przetrwania.Z powodu zakażenia wirusem RSV Oliwia jest niewydolna oddechowa założono jej tracheostomie i wentylowana jest mechanicznie respiratorem. Mimo iż przeszło już wiele w życiu, potrafi nas obdarzyć uśmiechem. Wymagana jest codzienna intensywna rehabilitacja. Zebrane środki finansowe przeznaczę na dalszy rozwój dziecka, rehabilitacje i potrzebne sprzęty oraz na wyjazdy na konsultacje u specjalistów i potrzebne leki. Obecnie Oliwka jest pod stałą opieką: neurochirurga, neurologa, kardiologa, ortopedy, okulisty, neurolaryngologa i audiologa. Każdy nasz dzień to troska o zdrowie córeczki. Za każde okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: oliwia tarabura - Subkonto nr 101536802

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
oliwia tarabura