PILNE!
nikodem dowgiałło
Subkonto nr: 101603602
wiek: 2 latka

O mnie

Choruje na śmiertelną chorobę Malformacja żyły Galena (tętniczo żylna mózgu) po 4 embolizcjach, kolejna operacja w planach, leczeni w Centrum Zdrowia Dziecka Warszawa. Po licznych komplikacjach pooperacyjnych m.in wodogłowie (założona zastawka), stan po SIADH, wylew 4 komorowy (założenie 2 drenaży oraz 2 zbiorników Rickhama), padaczka, dziecięce porażenie mózgowe, gronkowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. 24 stycznia przyjęcie na oddział okulistycznych w celu badania wzroku - blade siatkówki spowodowane niedotlenieniem mózgu, wybroczyny na dnie oka mogą zakwalifikować go do operacji oczu. Nikodem wymaga intensywnych rehabilitacji, turnusów rehabilitacyjnych, musi być pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Dziecko mając rok niestety nie potrafiło nawet samo usiąść. *** Stan Nikosia na dzień 15.03.2021r. Nikodem dzielnie walczy na rehabilitacjach o sprawność. Napięcie mięśniowe pogorszyło się po operacji z dnia 8 lutego. Staramy się ze wszystkich sił, żeby biegał samodzielnie. Uczęszcza na WWR, w placówce w której w przyszłości ma uczęszczać do przedszkola. Jest to placówka o działaniu specjalnym. Na wczesnym wspomaganiu rozwoju Nikoś ma rehabilitacje, terapię pedagogiczną, zajęcia SI, oraz jest objęty psychologiem. Nikoś zaprzestał z mówieniem i wrócił do gaworzenia. Mimo wszystko bardzo się stara. Po badaniu okulistycznym wyszły nieprawidłowości, które wynikają z tętniaka oraz wodogłowia. Nikodem zostaje objęty leczeniem w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, gdzie będzie przygotowywany do operacji zeza rozbieżnego. Również zostało wykryte, że Nikodem słabo widzi. Widzi na odległość jedynie 2 metrów, co kwalifikuje go do osób słabowidzących. To dla nas bardzo duży cios. Nikosia czeka długa rehabilitacja oczu oraz nauka życia z tym stanem wzroku, który pozostał. Nikoś będzie uczęszczał na dogoterapię, hipoterapię oraz zajęcia z tyflopedagogiem, by wspomógł nas oraz Nikosia jak mamy uczyć go na nowo poznawać świat.

 

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: nikodem dowgiałło - Subkonto nr 101603602

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
nikodem dowgiałło