PILNE!

nikodem dowgiałło

Subkonto nr: 101603602
wiek: 2 latka

O mnie

Od urodzenia choruję na podstępną chorobę jaką jest Malformacja Żyły Galena (tętniczo żylna, tętniak mózgu). Nie widać jej zewnątrz, ale wewnątrz zasiała duże ubytki w moim organizmie, taki jest właśnie Galen.

Jestem po 15 operacjach, w tym po 6 etapach embolizacji. Niedługo będę świętował 3 latka, ale przez moje pierwsze pół roku walczyłem o życie i zobaczcie - wygrałem! Chodź piękne jest to słowo, wiem ze jeszcze dużo przede mną. Ścieżka była ciężka, nabyłem wodogłowie co skutkowało wstawieniem zastawki; padaczkę, przez którą musze przyjmować leki; dziecięce porażenie mózgowe, przez które teraz wylewam i zostawiam łzy na salach rehabilitacji i terapiach usprawniających moje słabe napięcie mięśniowe. Ale ja walczę!

Dzięki Wam kochani, mama nie martwi się o pieniążki na kolejne rehabilitacje i terapię! Dziękuję! Chodź będziemy Wam dziękować jeszcze wiele razy!

Moje oczka również doznały uszkodzenia, słabo widzę i jestem niedowidzący, noszę okularki - ale lekarze, zoperują mi zeza rozbieżnego i będę ćwiczył ze swoja Panią tyflopedagog, która uczy mnie jak operować wzrokiem który mi pozostał. Chodzę na zajęcia z Wczesnego Wspomnienia Rozwoju i chociaż nie mówię, wiem ze z Panią Dagmarą, która trzyma pieczę nad moją mową, niebawem wypowiem pierwsze słowa. Ćwiczę tam również dzielnie z Paniami od rehabilitacji, które zaskakują mnie ćwiczeniami (jest ich dużo i co rusz nowe). Ale cieszę się, ze są bo wiem że mi pomogą wkładając w to całe serce!

Uczęszczam tez do Reholandii, gdzie odbywam terapię sensoryczną. Wiem, że z biegiem czasu zacznę rozumieć i wykonywać zadania w pełni świadomy! Jest mi troszkę ciężko, bo płaty odpowiedzialne za poziom intelektualny zostały również uszkodzone,  moje serce takie pełne miłości ma ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. Kardiolog patrzy i obserwuje mój stan serduszka i na razie mówi ze jest dobrze.

Chodzę za rękę, lecz samodzielnie jeszcze nie potrafię. Wiem, że muszę włożyć dużo sił, by lepiej stawiać nóżki, koślawość mi to utrudnia, ale Pani Marta z Panią Eweliną już wiedzą jak sobie z tym poradzić, a ja im pomogę moją wolą walki!!

Czekam na rezonans, gdzie dowiemy się czy udało się na 100% zamknąć już Malformację! Trzymajcie kciuki, abym taką wiadomość mógł Wam przekazać!

Moi kochani! Dziękuję Wam, za wszelką pomoc.

W imieniu mojego synka oraz swoim, chciałabym żebyście wiedzieli że ja, oraz cala nasza rodzina staramy się, by Nikoś był jak najszybciej samodzielny. To jest DZIĘKI WAM! Dziękuję i ściskam. 

Dziękuję również Ośrodkowi w Biskupcu, oraz Reholandii w Olsztynie. Wiem, ze lepiej trafić nie mogliśmy! Dziękuję również Pani Iwonce ze szpitala dziecięcego w Olsztynie - Pani Wie jak bardzo jesteśmy z Nikosiem wdzięczni!

Mama Justyna :)

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: nikodem dowgiałło - Subkonto nr 101603602

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
nikodem dowgiałło