piotr słapa

Subkonto nr: 101967602
wiek: 9 lat

O mnie

Jestem Piotruś. Urodziłem się 13. stycznia 2012 roku. Na ogół jestem bardzo pogodnym chłopcem z bagażem ciężkich doświadczeń. Uwielbiam jeździć na rowerze i spędzać czas na placu zabaw pełnym innych dzieci. Mama mówi do mnie "moje serduszko", bo jestem niestrudzony. Uczę się gry na keyboardzie i skrzypcach. Wykonuję ciekawe prace plastyczne, lepię i układam klocki. Terapia i rehabilitacja to dla mnie jedyny ratunek, bym mógł w pełni korzystać z dzieciństwa i spełnić marzenia.

Dla mojej mamy III trymestr ciąży był trudny. Groziło mi to śmiercią ze względu na nieprawidłowe przepływy w pępowinie dwunaczyniowej, dlatego urodziłem się nieco wcześniej poprzez cięcie cesarskie i pierwsze chwile spędziłem w inkubatorze. Gdy się urodziłem stwierdzono u mnie fenyloketonurię, która wymaga stałego podawanie preparatu niskobiałkowego i specjalistycznej diety żywieniowej produktami PKU. Często choruję na górne drogi oddechowe, bo odrósł mi trzeci migdałek. Borykam się z otyłością. Rozpoczęcie nauki w szkole to dla mnie koszmar - rozpoznanie Zespołu Aspergera. Jakby tego było mało, to jeszcze konieczna jest terapia Integracji Sensomotorycznej usprawniająca napięcie mięśniowe, pomagająca w odbieraniu różnorodnych bodźców oraz poprawiająca koncentrację. Jestem pod opieką wielu specjalistów. Niezwykle trudne jest pogodzenie leczenia, terapii, edukacji i wypoczynku z jednoczesnym zapewnieniem diety PKU. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynią się do pomocy i wsparcia moich rodziców w prowadzeniu mnie ku samodzielności. Mile widziana jest każda pomoc.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: piotr słapa - Subkonto nr 101967602

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
piotr słapa