aniela powrózek

Subkonto nr: 102027502
wiek: 2 latka

O mnie

Jestem Anielka - jestem wcześniakiem. Mam wady serduszka, autyzm oraz dużą wadę wzroku.
Urodziłam się w 30. tygodniu ciąży. Poród przyszedł nagle, mamusia miała łożysko przodujące i doszło do krwotoku - lekarze musieli mnie bardzo szybko wyjąć z brzuszka. Moja waga była dosyć mała tylko  1150 g - miałam duże problemy z oddychaniem, dlatego szybko zabrali mnie do innego szpitala na intensywną terapię - podłączyli pod respirator oraz do całej aparatury podtrzymującej życie . Miałam również parę razy przetaczaną krew 
,  karmili mnie pozajelitowo a wcześniej dożylnie. Przeszłam martwicze zapaleniem jelit i spędziłam ponad 40 dni na intensywnej terapii. Po wyjściu ze szpitala po paru miesiącach stwierdzono u mnie wady serca wrodzone. Przeszłam też bakteryjne zapalenie opon mózgowych, miałam w tym czasie  pół roku. Już wtedy zaczęły się problemy z moim rozwojem... Do tej pory nic nie mówię,  nie umiem zbytnio gaworzyć, nie reaguję w ogóle na imię , mam zaburzenia mowy oraz psychoruchowe .Cierpię na autyzm dziecięcy czyli zaburzenie odbioru świata przez zmysły mam trudności z precyzyjnym rozumieniem kierowanych do mnie wypowiedźi. Mam  dużą wybiórczość pokarmową . Potrzeba mi stałej rehabilitacji, logopedy, psychologa oraz integracji sensorycznej, ale w ośrodku rehabilitacji brakuje ludzi do pracy oraz terminów. Moja mama oprócz mnie ma jeszcze trójkę dzieci. Mam malutkiego  brata i nie mamy jak go zostawić, bym mogła uczestniczyć w rehabilitacji wtedy kiedy czasem znajdzie się wolne miejsce .  Wychowujemy się sami, bez tatusia ale mama jakoś daje radę. Ostatnio stwierdzono również u mnie dużą wadę wzroku - plus 6,5 w związku z tym noszę okularki. Niedługo wybieramy się do szpitala na parę dni, by przeprowadzić więcej badań w sprawie mojego rozwoju. Niestety terminy na każde badania są dosyć odległe więc trzeba czekać. Planujemy zrobic badanie Badanie WES PREMIUM jako pierwsze na świecie pozwala na szczegółową dodatkową analizę dotychczas niepoznanych części genów – intronów! Koszt badania jest dość drogi , badanie pozwoliłoby na prawidłową diagnozę choroby wrodzonej – poznanie przyczyny objawów i leczenie!
Dzięki pomocy darczyńców Anielka będzie mogła włączyć dalej o swoje zdrowie . 

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: aniela powrózek - Subkonto nr 102027502

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
aniela powrózek