filip kudeń

Subkonto nr: 102072502
wiek: 5 lat

O mnie

Filip urodził się w 2016 roku jako pierwszy z bliźniaków, wcześniak w 31 tygodniu ciąży. 

Stan jego zdrowia był średnio ciężki. Nie potrafił samodzielnie oddychać i w 3 dobie życia został podłączony pod respirator. Miał przetaczaną krew i dostawał duża ilość różnych lekarstw. Urodził się z palcozrostem dłoni lewej 3 i 4 palca. W 2017 roku miał zabieg rozdzielenia palców.  Z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego rehabilitowany był metodą Bobath. W wieku 18 miesięcy zaczął chodzić samodzielnie. Jego chód był niepoprawny, chodził na palcach z zgiętą lewą ręką i przechyloną głową w lewą stronę. Nie mówił, nie potrafił bawić się z innymi dziećmi. Szukaliśmy przyczyny u różnych lekarzy, dopiero w 2021 roku neurolog postawił diagnozę Mózgowe Porażenie Dziecięce lewostronne. 

Ortopeda stwierdził porażenie ścięgna Achillesa oraz krótsza lewą nogę. Na dzień dzisiejszy chodzi w ortezie oraz ma rehabilitację, dzięki czemu chód się poprawił. Jednak nie jest w stanie przejąć dłuższego dystansu o własnych nogach , więc wozimy go wózkiem.

​​​​​​Z powodu bardzo dużego zeza w lewym oku i astygmatyzmu Filip nosi okulary. I raz na 2-3 miesiące ma wizyty kontrolne prywatne u okulisty.

Psychiatra stwierdził u Filipa autyzm wczesnodziecięcy, afazję. 

​​​​​​Z powodu ubogiego słownictwa, ciężko z Filipem jest się porozumieć, potrafi wypowiadać krótkie zdania, nie potrafi prowadzić dialogu. 

Często dojeżdżamy do specjalistów na wizyty prywatne, co wiąże się ze sporymi wydatkami. Nie posiadamy własnego środku transportu, dlatego jeździmy komunikacją publiczną, co jest dla Niego bardzo męczące. Z powodu częstych antybiotykoterapii jego odporność jest bardzo osłabiona i często choruje.

Filip potrzebuje wielospecjalistycznej pomocy i terapii żeby mógł się lepiej rozwijać oraz być samodzielnym. 

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: filip kudeń - Subkonto nr 102072502

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
filip kudeń