mateusz uljanicki

Subkonto nr: 102081002
wiek: 7 lat

O mnie

Mateuszek to początkowy uczeń Szkoły Podstawowej, który urodził się w 2014 roku z wadą układu moczowego ze znacznym osłabieniem pracy lewej nerki oraz z zaawansowanymi problemami neurologopedycznymi, które utrudniają mu swobodną komunikację werbalną.

Na co dzień Mateusz jest dzieckiem żywiołowym, ciekawym świata, bardzo kreatywnym i kochającym klocki lego 😉, ale również bardzo wrażliwym i przerażonym na każdy widok igieł 😞.

Wada układu moczowego u Mateusza postępuje, jest bardzo duże upośledzenie lewej nerki - wodonercze. Do tego ciągle walczymy z wysoką leukocyturią i całym wachlarzem bakterii escherichia coli. Obecnie Mateuszek przechodzi szereg badań specjalistycznych przygotowując się do nefrektomii nerki. W ostatnim czasie z badania na badanie - diagnozy są coraz bardziej druzgocące...
Lewa nerka jest całkowicie zniszczona, a prawa posiada już przerosty z powodu przejmowania pracy za chorą nerkę. W ostatnim badaniu wyszło znaczne poszerzenie górnego odcinka moczowodu.

Leczenie Mateuszka odbywa się poza miejscem zamieszkania. Co najmniej raz w miesiącu , a w ostatnim czasie co dwa tygodnie jest konieczność wyjazdu na badania oraz kontrole, które mają miejsce w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie otoczeni jesteśmy wspaniałymi lekarzami z super podejściem do dzieci.

Mateusz obecnie przechodzi również cały szereg terapii wspomagających edukację wczesnoszkolną, terapię z SI i jest pod stałą opieką logopedy zarówno w ramach zajęć szkolnych jak i dodatkowo prywatnie.

Dziecięcym marzeniem tego młodego człowieka jest zostać youtuberem - już teraz nagrywa swoje filmiki - pokazując "potencjalnym widzom" jak np.: prawidłowo budować z klocków lego.☺️

Niech będzie zdrowy i silny - niech spełnia swoje dziecięce marzenia...

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: mateusz uljanicki - Subkonto nr 102081002

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
mateusz uljanicki