patrycja radziach

Subkonto nr: 102084002
wiek: 11 lat

O mnie

Nazywam się Patrycja Radziach, urodziłam się 24.01.2011 roku. Od dzieciństwa choruję na hipochondroplazję, potocznie nazywaną niskorosłością. Jestem dużo niższa od moich rówieśników, ponieważ mam krótsze nogi i ręce w stosunku do długości tułowia.

Dodatkowo mam szpotawość nóg co uniemożliwia mi prawidłowe chodzenie i bieganie, nierzadko zmagam się z bólem nóg i kręgosłupa. Mam problemy z dosięgnięciem rzeczy, które znajdują się nieco wyżej, ale są w zasięgu zdrowego człowieka. Wiele rzeczy o dużych gabarytach też nie uniosę, chociaż dla zdrowej kobiety nie będzie to problemem. Pomimo że dużo mówi się o akceptacji ze strony społeczeństwa wciąż mój "inny" wygląd przyciąga ludzkie oczy, spotykam się ze wścibskimi pytaniami, a nawet z obelżywymi przezwiskami (karzeł, liliput) ze strony innych osób. Bardzo jest mi smutno i ciężko, wiele razy płaczę  i nie potrafię zrozumieć dlaczego to właśnie dotknęło mnie. Dobrze się uczę i marzę o zawodzie lekarza, cóż z tego kiedy wiem że nie dosięgnę nawet do stołu operacyjnego. I tak będzie z wieloma innymi zawodami, ponieważ mój niski wzrost będzie mnie dyskwalifikował. Ale w dzisiejszych czasach medycyna radzi sobie już z takim problemem. Proces wydłużania kości niweluje propozycje ciała i zatrzymuje proces postępowania schorzenia. Cóż kiedy te wszystkie operację są bardzo kosztowne i nie każdego stać na to. Bardzo proszę pomóżcie mi być wyższą, polepszyć mój stan zdrowia fizycznego i psychicznego, uwolnić mnie od barier z jakimi się borykam. Pomóżcie mi uwierzyć w siebie, a w przyszłości kiedy uda mi się zostać lekarzem ja też będę pomagać innym.

Pozdrawiam serdecznie, Patrycja Radziach.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: patrycja radziach - Subkonto nr 102084002

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
patrycja radziach