oliwier perkowski

Subkonto nr: 102088002
wiek: 1 roczek

O mnie

Nazywam się Oliwier i opowiem Wam moją historii

Urodziłem się z :
* Zespołem zaburzeń oddychania Noworodka ,
* Dysplazją Oskrzelową Płucną ,
* Wewnątrzmacicznym  zakażeniem płodu ,
*Powiększonymi komorami główki ,
* Drożny Przewód Botalla 

Od 24 tygodniu ciąży brzuszek mamy przestał być dla mnie przyjazny. Urodziłem się 10.05.2021 r w 29tygodniu ciąży z wagą 1kg . Z wieloma niewykształconymi organami .Byłem tak maleńki, że każdy niewłaściwy ruch mógł mnie niezwykle skrzywdzić , zadać ból. Lekarze i wspaniałe położne robili wszystko co w ich mocy , aby mnie ratować . Zaobserwowano u mnie narastający wysiłek oddechowy . Zostałem zaintubowany, podłączony do wentylacji mechanicznej oraz założono mi cewnik do tętnicy i żyły pępowinowej .Mój stan pogarszał się ,dlatego podjęto decyzję o zmianie trybu wentylacji mechanicznej z konwencjonalnej na wentylację oscylacyjną ( HFO ) 

W 13 dobie mojego życia wykryto u mnie obecność bakterii Staphylococcus Haemolyticus ( Gronkowiec ) włączono mi antybiotykoterapię .

W 18 dobie zostałem przewieziony karetką do Wojewódzkiego Szpitala Im.L.Rydygiera w Toruniu w celu operacyjnego zamknięcia Przewodu Botalla. Po przyjęciu mnie do szpitala zrobiono mi szereg badań laboratoryjnych z których wykryto bardzo groźną bakterię Klebsiella Pneumoniae,  która u dzieci urodzonych przedwcześnie może powodować poważne szkody w organizmie(zapalenie płuc a nawet zakażenie ogólnoustrojowe ,jak sepsa)

W 58 dobie zostałem przewieziony do Szpitala w Poznaniu z powodu Retinopatii III Stopnia zrobiono mi operację laseroterapii siatkówki obu oczu . Cały zabieg zakończył się bez powikłań .  W 4 dobie hospitalizacji zostałem przekazany ponownie do Szpitala w Toruniu.          

W szpitalu spędziliśmy z mamą łącznie 83 dni walki na Intensywnej Terapii  , która zakończyła się Naszą wspólną wygraną !! Jesteśmy wszyscy razem w domu ! Do chwili obecnej potrzebuje opieki wielu specjalistów : Neurochirurga,Okulisty, Neurologa , Kardiologa ,Ortopedy, Audiologa, Laryngologa i Fizjoterapeuty. 

Moi rodzice są bardzo dzielni , cały czas wierzą ,że wszystko się ułoży i są dla mnie ogromnym wsparciem . Częste wyjazdy na kontrole i rehabilitację są bardzo kosztowne . Dlatego zbieramy na moje rehabilitację i wizyty u specjalistów. Terminy na NFZ są bardzo dalekie a u nas czas jest bardzo ważny .By móc opiekować i rehabilitować naszego syna ,potrzebujemy pieniędzy bo już dziś wiemy , że będzie się to wiązać z ogromnymi kosztami. . .  Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy przekazany grosik i udostępnianie informacji . Zbiórka ta pozwoli pokryć nam roczne wydatki związane z ratowaniem Oliwiera. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim z całego serca 

Dzięki Wam życie naszego syna będzie łatwiejsze ❤❤

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: oliwier perkowski - Subkonto nr 102088002

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
oliwier perkowski