oliwier perkowski

Subkonto nr: 102088002
wiek: 3 latka

O mnie

Nazywam się Oliwier i opowiem Wam moją historii

Urodziłem się z :
* Zespołem zaburzeń oddychania Noworodka,
* Dysplazją Oskrzelową Płucną,
* Wewnątrzmacicznym  zakażeniem płodu,
*Powiększonymi komorami główki,
* Drożny Przewód Botalla.

Od 24 tygodniu ciąży brzuszek mamy przestał być dla mnie przyjazny. Urodziłem się 10.05.2021 r w 29tygodniu ciąży z wagą 1kg. Z wieloma niewykształconymi organami. Byłem tak maleńki, że każdy niewłaściwy ruch mógł mnie niezwykle skrzywdzić, zadać ból. Lekarze i wspaniałe położne robili wszystko co w ich mocy, aby mnie ratować. Zaobserwowano u mnie narastający wysiłek oddechowy. Zostałem zaintubowany, podłączony do wentylacji mechanicznej oraz założono mi cewnik do tętnicy i żyły pępowinowej. Mój stan pogarszał się, dlatego podjęto decyzję o zmianie trybu wentylacji mechanicznej z konwencjonalnej na wentylację oscylacyjną (HFO).

W 13 dobie mojego życia wykryto u mnie obecność bakterii Staphylococcus Haemolyticus (Gronkowiec) włączono mi antybiotykoterapię.

W 18 dobie zostałem przewieziony karetką do Wojewódzkiego Szpitala Im.L.Rydygiera w Toruniu w celu operacyjnego zamknięcia Przewodu Botalla. Po przyjęciu mnie do szpitala zrobiono mi szereg badań laboratoryjnych z których wykryto bardzo groźną bakterię Klebsiella Pneumoniae, która u dzieci urodzonych przedwcześnie może powodować poważne szkody w organizmie(zapalenie płuc a nawet zakażenie ogólnoustrojowe, jak sepsa).

W 58 dobie zostałem przewieziony do Szpitala w Poznaniu z powodu Retinopatii III Stopnia zrobiono mi operację laseroterapii siatkówki obu oczu. Cały zabieg zakończył się bez powikłań. W 4 dobie hospitalizacji zostałem przekazany ponownie do Szpitala w Toruniu.          

W szpitalu spędziliśmy z mamą łącznie 83 dni walki na Intensywnej Terapii, która zakończyła się Naszą wspólną wygraną! Jesteśmy wszyscy razem w domu ! Do chwili obecnej potrzebuje opieki wielu specjalistów: Neurochirurga, Okulisty, Neurologa, Kardiologa, Ortopedy, Audiologa, Laryngologa i Fizjoterapeuty. 

Moi rodzice są bardzo dzielni, cały czas wierzą ,że wszystko się ułoży i są dla mnie ogromnym wsparciem. Częste wyjazdy na kontrole i rehabilitację są bardzo kosztowne. Dlatego zbieramy na moje rehabilitację i wizyty u specjalistów. Terminy na NFZ są bardzo dalekie a u nas czas jest bardzo ważny .By móc opiekować i rehabilitować naszego syna, potrzebujemy pieniędzy bo już dziś wiemy, że będzie się to wiązać z ogromnymi kosztami... Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy przekazany grosik i udostępnianie informacji. Zbiórka ta pozwoli pokryć nam roczne wydatki związane z ratowaniem Oliwiera. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim z całego serca.

Dzięki Wam życie naszego syna będzie łatwiejsze ❤❤

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: oliwier perkowski - Subkonto nr 102088002

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
oliwier perkowski