jakub wierzbicki

Subkonto nr: 102091402
wiek: 12 lat

O mnie

Urodziłem się  w grudniu 2009 roku z wadą serca ASD II oraz Agnezją nerki lewej, nadciśnienie tętnicze. W roku 2021 trafiłem do szpitala z podejrzeniem cukrzycy typu 1. Niestety pogłębiona diagnostyka potwierdziła pierwotne przypuszczenia. Cukrzyca typu I to nieuleczalna choroba, która wymaga ciągłej kontroli poziomu glukozy we krwi. Jest to schorzenie wynikające z tzw. procesu autoagresji, czyli samoistnego niszczenia komórek przez organizm. W konsekwencji wspomnianego procesu, dochodzi do całkowitej destrukcji komórek beta wysp trzustkowych produkujących insulinę. Efektem końcowym jest utrata zdolności trzustki do produkcji insuliny.

Oznacza to, że kilkanaście razy dziennie przed i po każdym posiłku należy pobierać krew z palca oraz podawać insulinę. Nie ukrywam ciężko mi jest się z tym pogodzić ze mam prawie 13 lat i zmagam się już z wieloma chorobami i szczerze nie potrafię tej choroby zrozumieć najgorsze jest jak dochodzi do hipoglikemii czyli gwałtownego spadku cukru  trzeba co 2 godziny kontrolować cukier we krwi nawet w nocy. To już trwa rok Jestem już wymęczony kuciem co 2 godziny swoich paluszków i tego wstawania w nocy co dwie godziny. Jedynym skutecznym sposobem leczenia cukrzycy typu 1 jest podawanie insuliny za pomocą wstrzyknięć podskórnych, albo ciągłego podskórnego wlewu insuliny za pomocą pompy insulinowej na którą nas nie stać Sporym ułatwieniem też przy cukrzycy są specjalne sensory, dzięki którym nie trzeba codziennie kłóć paluszków. Jest to wielkie ułatwienie zwłaszcza w nocy. Niestety walka z cukrzycą to spore koszty, dlatego chcemy prosić o pomoc, każda złotówka jest dla nas ważna!

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: jakub wierzbicki - Subkonto nr 102091402

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
jakub wierzbicki