kuba galas

Subkonto nr: 102110102
wiek: 2 latka

O mnie

Cześć, mam na imię Kubuś i mam marzenie - chciałbym pobiec…

Urodziłem się 6 marca 2021 roku, zaraz po urodzeniu nie mogłem samodzielnie oddychać, zdiagnozowano u mnie dysplazję oskrzelowo-płucną. Do domu rodzinnego już nie wróciłem, zostałem sam w szpitalnych murach... Wkrótce miałem trafić do Domu Pomocy Społecznej, ale na szczęście pojawili się Oni - moi rodzice zastępczy. 

Szybko okazało się że wymagam pomocy nie tylko pulmonologa, ale również okulisty, audiologa i kardiologa.

Z czasem pojawił się większy problem - nie potrafiłem raczkować. Po wizycie u ortopedy pierwszy raz razem z mamą zastępczą trafiliśmy na oddział szpitalny,  zajęcia przyniosły minimalne postępy. 

Kolejne wizyty u specjalistów i kolejne diagnozy - obciążenia genetyczne i FASD. Ponownie pobyt w szpitalu (rezonans głowy i odcinka lędźwiowego, pakiet badań na NFZ, który nie obejmuje niestety WES (WES - specjalistyczne badania genetyczne ) 

Z powodu tych wszystkich obciążeń nie potrafię chodzić. Rehabilitacja możliwa jest wyłącznie prywatna, a co się z tym wiąże - kosztowna. Niezbędny jest zakup drogiego sprzętu medycznego, w tym SPIO.( SPIO- to wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci z zaburzeniami funkcji motorycznych) 

Otrzymałem orzeczenie o niepełnosprawności 5/6/7/8.

Obecnie znowu jesteśmy w szpitalu z mamą zastępczą, która jest cały czas przy mnie. Tak więc pracuje wyłącznie tata zastępczy, a potrzebne są pieniądze na specjalistyczne badania genetyczne (WES), prywatne wizyty u lekarzy i liczne dojazdy. Rodzice zastępczy marzą, żebym mógł jeszcze w tym roku pojechać na prywatny turnus, bardzo by mi to pomogło. 

Moja cudowna rodzina zastępcza cały czas mnie wspiera i wierzy, że któregoś dnia pobiegam z siostrą zastępczą po ogrodzie, pobawimy się w berka i poganiamy naszego pieska. 

Wiem, że się nie znamy, ale potrzebuję Twojej pomocy. Będę ogromnie wdzięczny za każdą dołożoną cegiełkę do pokonania tej długiej drogi - drogi do odzyskania MOJEGO zdrowia. 

Proszę pomóż nam spełnić marzenie - z Twoją pomocą będę biegał!

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: kuba galas - Subkonto nr 102110102

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
kuba galas