zuzanna ptak

Subkonto nr: 102111202
wiek: 1 roczek

O mnie

Zuzia i połowa serduszka na całe życie.

Witam,

poznajcie Zuzię. Jest ona wyjątkową dziewczynką, która przyszła na świat 6 stycznia 2022 roku wraz ze swoim bratem bliźniakiem w 36 tygodniu ciąży z wagą 2040g oraz kilkoma wadami wrodzonymi: zespół niedorozwoju lewej części serca, ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej, ubytek przegrody międzykomorowej, zwężenie cieśni aorty, zarośnięcie otworów Magendiego i Luschki oraz porażenie nerwu twarzowego. O głównej wadzie, czyli sercu jednokomorowym (HLHS), dowiedzieliśmy się już w czasie ciąży. Zuzia swoje pierwsze dwa miesiące życia spędziła w szpitalu, gdzie przeszła jedną z trzech zaplanowanych operacji na otwartym serduszku. Większość tego czasu spędziła na oddziale intensywnej terapii podłączona pod specjalistyczne aparatury oraz karmiona przez sondę, która została z nią na pół roku. Pod koniec listopada 2022 roku nasza córeczka trafiła na oddział kardiochirurgii w Prokocimiu na planowany drugi etap operacji zespolenia metodą Glenna oraz plastykę balonową LPA. Kolejny miesiąc spędziła na intensywnej terapii, a my mogliśmy jedynie widywać ją przez kilka minut dziennie. Po raz kolejny udowodniła swoją siłę i chęć do życia. Po drodze nie obyło się bez różnego rodzaju infekcji takich jak COVID, wirus RSV, zapalenie płuc, zapalenie jelitowo-żołądkowe oraz sepsa. Nasza dzielna wojowniczka skończyła roczek, waży zaledwie 7kg, jest wyraźnie opóźniona ruchowo i manualnie względem rówieśników i dlatego wymaga ciągłej opieki prywatnych rehabilitantów. Jest także pod opieką wielu specjalistów z powodu swojej wady oraz schorzeń, które się u niej podejrzewa. Każda kontrola i wizyty u specjalistów wiążą się z kosztami dojazdów. Zuzia wymaga także sprzętu rehabilitacyjnego, dzięki któremu można z nią ćwiczyć w domu, a także musi stale przyjmować leki. Pomimo ciągłej walki, Zuzia jest pogodną i energiczną dziewczynką, która bardzo chciałaby mieć normalne dzieciństwo i dogonić rówieśników. Dlatego prosimy o wsparcie w tej ciężkiej sytuacji i ze szczerego serca dziękujemy za każdą, chociażby najmniejszą pomoc finansową.

Rodzice Zuzi.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: zuzanna ptak - Subkonto nr 102111202

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
zuzanna ptak