antoni dąbrowski

Subkonto nr: 102112102
wiek: 7 lat

O mnie

Antek jest roześmianym i pozytywnie nastawionym dzieckiem. Kocha przyrodę, kosmos, jak i zagadnienia z dziedziny robotyki. Mówi, że kiedyś poleci na Marsa! Pomimo trudności zdrowotnych i rozwojowych, dzielnie i z wielka motywacja prze do przodu.

Problemy zdrowotne zaczęły pojawiać się od momentu narodzin. Główne bolączki Antka to:
- afazja rozwojowa mieszana (ekspresyjno-percepcyjna) z niepełnosprawnością ruchowa, na co posiadamy orzeczenie o kształceniu specjalnym;
- dyslalia anatomiczno-funkcjonalna;
- niskie napięcie mięśniowe;
- zaburzona koordynacja;
- dalekowzroczność i zez;
- nawracający niedosłuch i zaburzenia centralnego przetwarzania słuchowego;
- wrodzone niedobory odporności;
- częste zapalenia oskrzeli bądź płuc;
- wada strun głosowych, krtani i tchawicy;
- i nadmierna ruchomość stawów.

Ze względu na długą listę dolegliwości, jesteśmy pod opieką poradni genetycznej w Łodzi, gdzie czekamy na wynik badania genetycznego WES. Jedną z hipotez lekarzy jest zespól Ehlersa Danlosa lub inna choroba tkanki łącznej. Poza tym Antoś jest pod opieka poradni neurologicznej, audiologiczno-foniatrycznej, immunologicznej i chorób płuc, metabolicznej i okulistycznej. Na co dzień Antoni uczęszcza do Szkoły Integracyjnej, w której po przebytym już odroczeniu obowiązku szkolnego, we wrześniu rozpocznie pierwsza klasę.

Naszym głównym wydatkiem są przeróżne terapie niezbędne by Antoś miał jak największe szanse na jak najlepszy rozwój: terapia logopedyczna, miofunkcjonalna, integracji sensorycznej, pedagogiczna czy fizjoterapia. Na ten moment, naszym priorytetem jest wyjazd na turnus logopedyczno-rehabilitacyjny i zebranie funduszy na dodatkową terapię logopedyczną, gdyż to co oferowane jest w szkole i w poradni psychologiczno-pedagogicznej jest niewystarczające. Antek będzie dozgonnie wdzięczny za wsparcie nas w tym celu 😊

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: antoni dąbrowski - Subkonto nr 102112102

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
antoni dąbrowski