antonina roman

Subkonto nr: 102117702
wiek: 3 latka

O mnie

Cześć, jestem Tosia. Zwracam się z prośbą o pomoc do wszystkich cioć i wujków o dobrych serduszkach. Urodziłam się jako skrajny wcześniak w 27 tygodniu ciąży z wagą 670 g i oceniona w skali apgar na 3-6-8 punktów z :

* ciężką zamartwicą pourodzeniową 

* zespołem zaburzeń oddychania

* niewydolnością krążeniową 

* rozedmą śródmiąższowe płuc 

* dysplazją oskrzelowo-płucną

* bezdechem

* zakarzeniem wewnątrzmacicznym

* niezamkniętym owalnym otworem w sercu 

* retinopatią wcześniaczą III stopnia- stan po laseroterapii

* niedokrwistością

* małopłytkowością

* zaburzeniem gospodarki wapniowo-fosforowej 

* przepukliną pępkową .

Po urodzeniu zostałam zaintubowana - wymagałam wsparcia oddechowego, byłam podłączona do respiratora. W USG mózgowia wykazano obręcz niedojrzałości mózgowia i podwyższonej echogeniczności. W 12 dobie życia pogorszył się stan ogólny mojego zdrowia, wzrosło zapotrzebowanie tlenowe oraz pojawiły się ponowne zaburzenia krążenia obwodowego , narosły parametry zaplane. Rodzice bardzo się o mnie bali, ale ja nie poddawałam się. Do leczenia włączono mi Vankomycyne oraz podano FFP. W 15 dobie życia otrzymałam kurs sterydoterapii. Dalej byłam wentylowana metodą PC-AC do 50 doby życia. Kolejne moje doby były na wsparciu nieinwazyjnym - metodą nCPAP do 76 doby. Przed tym wszystkim w 62 dobie życia wykonano mi zabieg laseroterapii obu oczu. Po wyjściu ze szpitala byłam dalej na tlenoterapii po kontrolą Hospicjum oraz innych lekarzy takich jak okulista, kardiolog, pulmonolog, chirurg, neurolog, laryngolog oraz ortopeda aż do dnia dzisiejszego jestem pod ich opieką co jakiś czas. Teraz najbardziej potrzebuję rehabilitacji z powodu opóźnionego rozwoju psychoruchowego. Mam problemy z przyjmowaniem innych posiłków niż mleko modyfikowane, dlatego mam skierowanie do takiego lekarza jak gastroenterolog, bo mam bardzo dużą niedowagę. Nie chodzę samodzielnie, ponieważ bardzo potrzebuję ćwiczeń i pracy z rehabilitantem, a bardzo chciałabym już biegać samodzielnie za moim rodzeństwem, bawić się jak inne dzieci na placu zabaw. Potrzebuję również specjalnego rehabilitacyjnego łóżka, którego koszt jest bardzo duży, a mamusie i tatusia niestety nie stać na zakup tak drogiego łóżka dla mnie. Wierzę, że jest dużo cioć i wujków o dobrych serduszkach, którzy pomogą mi spełnić marzenia i uzbierać potrzebna kwotę pieniążków.

Stwierdzono u mnie niedawno astmę oraz bardzo duży astygmatyzm przez co noszę okularki. Czekamy oczywiście na kolejnych specjalistów i na zebranie całkowitej kwoty na rehabilitacje, aby móc jak najszybciej ją zacząć.

Wasza Tosia.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: antonina roman - Subkonto nr 102117702

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
antonina roman