mateusz staroń

Subkonto nr: 102119902
wiek: 6 lat

O mnie

Urodziłem się z niską wagą w 38 tygodniu - 2400 gram, z obciążonym wywiadem ciążowo porodowym. Po urodzeniu w mojej główce stwierdzono torbiele mózgowia po stronie prawej oraz asymetrię ułożeniową. Obecnie mam wadę wzroku Zez zbieżny do korekcji operacyjnej. Mam zniekształcony kciuk polidaktylia ręki prawej. Samodzielnie usiadłem mając 20 miesięcy. Jestem dzieckiem pogodnym jak mówią ruchliwym ale potrzebuje bardzo dużej motywacji ponieważ nie chętnie wykonuję polecenia terapeuty. Jak opisują lekarze specjaliści mam zaburzenia mechanizmu sterowania posturalnego ze znacznym ograniczeniem funkcji lewej strony ciała. Niestety też jest gorsza funkcja lewej kończyny dolnej i górnej. Moje ciałko ustawia się asymetrycznie w jedną stronę. Moja lewa nóżka jest ustawiona w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej. Mam ograniczenie zgięcia grzbietowego stopki oraz przykurcze przywodzicieli rotatorów wewnętrznych, mięśni kulszowo-goleniowych. Moja lewa rączka ustawiona jest we wzorcu zgięciowym rotacji wewnętrznej, przywiedzeniu. Mam obniżony lewy brak i brak dysocjacji łopatki kości ramienia. Rodzice i specjaliści mówią mi, że mam nie prawidłowy wzorzec chodu. Rodzina zauważyła że zawsze w trakcie zabawy i nie tylko siadam we wzorcu zgieciowym asymetrycznie z lewą kończyna dolna w rotacji wewnętrznej, ciężko mi zmieniać pozycję ciała. Mam trójkę rodzeństwo dwoje starszych od mnie jedno młodsze. Otoczony jestem opieka miłością ze strony bliskich. Razem spędzamy wolny czas zabawy między nami są edukacyjne - rodzeństwo uczęszcza do szkoły starą się przekazać swoją wiedzę.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: mateusz staroń - Subkonto nr 102119902

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
mateusz staroń