sławomir witkowski

Subkonto nr: 102122902
wiek: 6 lat

O mnie

Cześć,

Jestem Sławek, mówią na mnie Sticzu. Urodziłem się 14 stycznia 2018 roku w Gdańsku, gdzie mieszkam z mamą, tatą i młodszym bratem. Zazwyczaj jestem grzecznym, kochanym chłopcem, u którego zdiagnozowano autyzm dziecięcy z całkowitym zaburzeniem rozwoju w wieku trzech lat.

Od urodzenia byłem trudnym dzieckiem płaczliwym i krzykliwym. Wraz z wiekiem moje problemy się nasiliły, zmagam się z agresją, autoagresją, nie radzę sobie z emocjami w wyniku czego bardzo mocno gryzę innych oraz siebie. Nie zważając na miejsce, w jakim jestem potrafię wpaść w histerię, zacząć płakać, wrzeszczeć i rzucać się na ziemię, bo akurat coś mi się nie spodobało, ktoś na mnie krzywo spojrzał lub się do mnie odezwał. Jestem pod stałą opieką neurologa, psychiatry, którzy przepisują mi leki, poradni genetycznej oraz poradni żywieniowej, gdyż mam bardzo dużą wybiórczość pokarmową. Od stycznia 2023 roku jestem karmiony strzykawką specjalistycznymi posiłkami w płynie, ponieważ odmówiłem całkowicie jedzenia. Od niedawna zaczynam powoli próbować coś zjeść.

Należę do poradni psychologiczno- pedagogicznej, uczęszczam na terapię WWR logopeda pomaga mi układać dźwięki, które wydaję z siebie w słowa. Jest ich mało i są zniekształcone, ale wymawiam je często. W większości posługuję się gestami.

Jakby tego wszystkiego było mało mam płaskostopie. Stopa lewej nóżki, bardzo krzywi mi się do środka co utrudnia możliwość dłuższego chodzenia i swobodnego biegania. Byłem już na jednych rehabilitacjach i mam już wyznaczone kolejne, lecz kolejki są długie.

Wymagam jeszcze terapii jedzenia, terapii psychologicznej a terminy na te terapie są bardzo odległe. Zmagam się również z mocnym zaburzeniem snu.

Chciałbym mieć możliwość korzystania z większej ilości godzin terapii, które pomogą mi w moim rozwoju, lecz na NFZ jest ograniczona ilość godzin, chciałbym również mieć możliwość wyjazdu na turnusy dla dzieci z Autyzmem, koszt takich turnusów to kilka tysięcy złoty.

Gdyby ktoś zechciał mi pomóc przekazując swój procent z podatku albo wesprzeć mnie dowolną kwotą, będę bardzo wdzięczny, gdyż pomoże mi to się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Chcesz mnie lepiej poznać zapraszam na mojego Facebooka Sławomir Witkowski.

Dziękuję i pozdrawiam,
Wasz Sticzu.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: sławomir witkowski - Subkonto nr 102122902

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
sławomir witkowski