karol michalak

Subkonto nr: 102124402
wiek: 9 lat

O mnie

Urodziłem się 12.05.2015r. z początku rozwijałem się prawidłowo. Pierwszym z niepokojących objawów było to, że długo nie mówiłem, lekarze mamie powtarzali, że u chłopca to normalne (teraz wiemy, że nie), następnie pojawiły się ataki złości w sytuacjach w których sobie nie radziłem. Wieku 4 lat zacząłem chodzić na zajęcia do logopedy, które naprawdę dużo mi dały, choć nadal mam problem złożyć zdania gramatycznie poprawne. Pod koniec 2020 roku miałem robione testy w poradni psychologiczno-pedagogicznej niestety wtedy nie postawili diagnozy. W 2022 roku testy znów zostały powtórzone i niestety nadal nie znaliśmy przyczyny mojego zachowania. Pod koniec 2022 roku trafiłem do kolejnej poradni psychologiczno- pedagogicznej i tam po wielu godzinach spędzonych na diagnozie, skierowaniach do specjalistów rozpoznali u mnie autyzm dziecięcy i ADHD. Wyszło, że mam nieprawidłowy rozwój w zakresie kontaktu komunikacji pozawerbalnej, mowy, schematyczności zachowań. Stąd też moje problemy z emocjami z którymi uczę się radzić. W szkole ciężko utrzymać mi poprawne relacje z rówieśnikami, choć bardzo się staram. Posiadam orzeczenie o kształceniu specjalnym jak i również orzeczenie o niepełnosprawności bez punktu 7. Związku z licznymi deficytami na tle całościowych zaburzeń rozwoju- spektrum autyzmu oraz nadpobudliwość psychoruchowej z deficytem uwagi (zespół hiperkinetyczne), wymagam wieloletniej, wielospecjalistycznej terapii i rehabilitacji. Niestety w regionie w którym mieszkam taką pomoc mogę tylko otrzymać w Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej do której uczęszczam od lutego. Te kilka miesięcy dały mi naprawdę bardzo dużo. Mam już mniej napadów złości w szkole też radzę sobie dużo lepiej niż na początku, ale to dopiero początek mojej drogi do samodzielności.

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: karol michalak - Subkonto nr 102124402

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
karol michalak