kacper pabian

Subkonto nr: 102134402
wiek: 1 roczek

O mnie

Kacperek urodził się w kwietniu 2022 roku jako nasze drugie dziecko. Stwierdzono u niego bardzo rzadki zespół genetyczny - ZESPÓŁ MOWATA-WILSONA (MWS). Cała diagnostyka tego zespołu trwała ponad rok. W tym czasie Kacperek był cały czas rehabilitowany. Największym problemem  Kacperka jest opóźnienie rozwoju psychomotorycznego. Aktualnie ma niespełna dwa latka a do tej pory nawet nie usiadł samodzielnie a  jego rozwój mowy jest ograniczony do pojedynczych sylab przypominających gaworzenie. Kacperek jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem, na co dzień uczęszcza do żłobka co korzystnie wpływa na jego rozwój. Wiele osób nie wie z jakimi problemami każdego dnia boryka się Kacperek. W MWS występują wrodzone wady mózgu- u Kacperka jest to agenezja ciała modzelowatego czyli brak łącznika  prawej i lewej półkuli mózgu, wady układu moczowego i moczowo-płciowego- Kacperek na podwojoną nerkę po lewej stronie ciała i wadę narządu płciowego która wymaga leczenia operacyjnego. Dodatkowo w tym zespole mogą wystąpić dolegliwości takie jak upośledzenie umysłowe, padaczka lekooporna, bóle o nieznanej etiologii, problemy kardiologiczne,  gastrologiczne i jelitowe. Ze względu na małą ilość osób z MWS i niewielką ilość badań naukowych dotyczących tego zespołu ciężko jest określić jaka metoda rehabilitacji jest najlepsza, co sprawia że  trzeba cały czas szukać różnych form rehabilitacji i wspomagania jego rozwoju. 

Mamy nadzieję że dzięki wszystkim ćwiczeniom uda się że Kacperek będzie jak najbardziej samodzielny.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: kacper pabian - Subkonto nr 102134402

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
kacper pabian