oluś waliszko

Subkonto nr: 102138102
wiek: 1 roczek

O mnie

Jesteśmy rodzicami Olusia. Od początku, ciąża przebiegała książkowo ale będąc w 34 tygodniu dowiedzieliśmy się, że Oluś urodzi się z wodogłowiem. Jako młodzi rodzicie byliśmy przerażeni. Oluś przyszedł na świat 27.03.2023 roku w Rzeszowie. Spędził miesiąc na intensywnej terapii noworodka. Pękało nam serce, bo nie mogliśmy się nim cieszyć. Był podłączony do wielu kabelków. Pierwszy raz wzięłam go na ręce po 2 tygodniach. Oluś nie był karmiony piersią. Nie umiał ssać nawet z butelki. Był podłączony do sondy. Miał problemy z oddychaniem. W trakcie pobytu w szpitalu na jaw wyszły następne komplikacje zdrowotne. Oluś ma rzadką wadę genetyczną, duplikacja chromosomu 17q12, powiększoną prawa nerkę. Wodogłowie się zatrzymało miesiąc po narodzinach ale największe spustoszenie robi wada genetyczna. Przez nią ma obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe w różnych partiach ciała. Opóźnienie w rozwój i wiele innych nieprawidłowości. Jest również ryzyko autyzmu oraz padaczki. Teraz kiedy ma 11 miesięcy nie trzyma główki, nie siedzi. Ma asymetrie ciała. Oluś wymaga sprzętu ortopedycznego który pomoże mu nauczyć się siadać a potem chodzić. Oluś jest pod stała opieka (neurologa, neurochirurga, nefrologa, laryngologa, okulisty, logopedy, psychologa oraz jest rehabilitowany). Jako noworodek a teraz niemowlak przeszedł bardzo dużo. Mimo tego jest kochanym, uśmiechającym się chłopcem. Jest dla nas oczkiem w głowie. Z całego serca prosimy o wsparcie i Bóg zapłać ❤️

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: oluś waliszko - Subkonto nr 102138102

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
oluś waliszko