julia sikora

Subkonto nr: 102140002
wiek: 9 lat

O mnie

Julia urodziła się 18.01.2015 roku od małego była bardzo spokojnym dzieckiem . Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy,  że to cisza przed " BURZĄ". Gdy miała 2,5 roku zdiagnozowano u niej Autyzm dziecięcy i Padaczkę. Badania, leki, terapia to nasza codzienność. Julia ma trudności w sferze komunikowania się, integracji sensorycznej i zaburzenia spoleczno - emocjonalne. Nie lubi zmian potrzebuje stałej stymulacji i ciągłej terapii. Julia uwielbia konie, zajęcia plastyczne, lubi rysować,  wycinać i to pozwala jej się wyciszyć,  a jednocześnie rozładować emocje . Julia jest pod stałą opieką neurologa, logopedy, psychiatry, okulisty i fizjoterapeuty.  

Życie nie zawsze szykuje nam miłe niespodzianki. Tak było i w tym przypadku, gdy w 2022 roku na świat przyszła siostra Julii - Maja. 

Maja ma 19 miesięcy już jako pół roczne dziecko dawała oznaki, że coś się dzieje nie gaworzyła była rehabilitowana by móc siadać. Podejrzewali u niej zespół  aspergera (czekaliśmy na potwierdzenie badan genetycznych). Maja jest opóźniona w rozwoju obecnie mówi kilka słów.  Ma także problem z połykaniem  innej konsystencji niż kasza ( obecnie czekamy na termin do CZD w Warszawie na badania pod tym kątem) w listopadzie zdiagnozowano u niej Padaczkę uogólnioną w grudniu przeszła operacje torbiela koło pęcherza moczowego (obecnie czekamy na badania histopatologiczne ) jak i zdwojenie jelita . Na początku lutego dostaliśmy badania genetyczne  , gdzie u Mai jest zespół sprężony z chromosomem X, typ Turnera i zaburzenia rozwoju intelektualnego.  Maja jest pod opieką  neurologa, gastroenterologa, psychiatry, logopedy, genetyka i fizjoterapeuty.  Obecnie ma realizowany program za życiem jak i wwr. 

Każdego dnia walczymy o zdrowie naszych córek.  Z całego serca  dziękujemy za każdą Państwa pomoc.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: julia sikora - Subkonto nr 102140002

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
julia sikora