stanisław kabała

Subkonto nr: 102141002
wiek: 5 lat

O mnie

W wigilię 2023 nasz świat zmienił się o 180 stopni, gdy mój 5-letni syn Stasiu trafił na Oddział Intensywnej Terapii w Centrum Zdrowia i Matki w Zielonej Górze z uwagi na stan ciężki - kwasicę ketonową. Diagnoza  - cukrzyca typu 1 insulinozależna.

To był szok i niedowierzanie. Dlaczego? Skąd ta choroba? Po 48h leżenia pod kroplówkami, podpięty pod wszystkie kabelki, wkłucie centralne, przewieźli synka na oddział pediatrii i tam zaczęło się leczenie insuliną w penach. Kłucie kilka razy dziennie przed posiłkami oraz przy wysokiej glukozie. Ciągły monitoring przez 24h, każdy wzrost lub spadek cukru to alarm na który trzeba reagować natychmiast gdyż zagraża jego życiu!

Staś już zawsze będzie chory...

Wszystkie posiłki nawet najmniejsze muszą być zważone i przeliczone. Każdy wysiłek fizyczny musi być zaplanowany. W szpitalu podczas badań okazało się, że syn ma również złe wyniki z celiakii. Ta okropna choroba jaką jest cukrzyca typu 1 nie ułatwia nam życia przy jego wadzie serduszka i nie zamykających się zastawkach. Pomimo wielu problemów Stasiu jest pogodnym dzieckiem, uwielbia rysować, malować, grać w piłkę i bardzo przeżywa utratę zdrowia. Pragnę aby Staś jak najmniej odczuwał niedogodności związane z chorobą. Chodzi do przedszkola a za 1.5 roku pójdzie do szkoły. Bardzo chcę, by czuł się tam bezpieczny i w miarę samodzielny.

Dzięki pomocy finansowej otrzyma szansę na lepsze leczenie za pomocą nierefundowanej pompy insulinowej 780 g oraz jej utrzymanie. Życie z cukrzycą wymaga ponoszenia naprawdę wysokich kosztów pomimo refundacji. Bardzo proszę o wsparcie mojego synka by mógł cieszyć się dzieciństwem. Będę wdzięczna za każdą nawet najmniejszą pomoc ku lepszemu życiu mojego dziecka.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: stanisław kabała - Subkonto nr 102141002

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
stanisław kabała