amelka szlemp

Subkonto nr: 102142202
wiek: 5 lat

O mnie

Nadszedł upragniony dzień. Amelka urodziła się owinięta dwa razy pępowina wokół szyi Po urodzeniu dostała 10/10 pkt w skali Apgar, byliśmy szczęśliwi z mężem i uśmiech nie schodził nam z twarzy od momentu zobaczenia jej pierwszy raz. Życie toczyło się dalej do momentu aż pierwszym raz zobaczyłam że Amelka ma napięcie mięśniowe, po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu oznajmił że mam racje. Zalecił rehabilitację mówiąc że córka może mieć problemu rozwojowe w przyszłości aczkolwiek nie koniecznie. Czas odgrywał główną rolę w tamtym momencie. Amelka zachowywała się jak każde inne dzieci, gaworzyła, uśmiechała się, była pogodna. Nie mogliśmy sądzić że coś może innego się wydarzyć w jej życiu. Zaczęła siedząc niepewnie w wieku 8-9 miesięcy, raczkować w wieku około Roczku, a chodzić samodzielnie w wieku roku i 5 miesięcy. Przy czym stwierdzono że chód jest na szerokiej postawie, fizjologiczną szpotawość podudzi oraz koślawość stopy prawej.  Gdy Amelka miała 2,5 roczku , zaobserwowaliśmy że nie mówi, nie reaguje na swoje imię. Najbardziej czuła się bezpiecznie tylko mając siebie w swoim otoczeniu, nie dopuszczała innych rówieśników do siebie oraz nie reagowała na swoje rodzeństwo. Udaliśmy się ponownie do lekarza pierwszego kontaktu, mówiąc mu o swoich obawach w stosunku do Amelki. Przedstawiając mu wszystkie jej zachowania które zaobserwowaliśmy. Lekarz po zbadaniu córki, wydał nam zlecenie abyśmy udali się do poradni pedagogiczno-psychologicznej w celu zrobienia badań pod kątem autyzmu. To właśnie wtedy padło pierwsze słowo które prześladuje nas do dnia dzisiejszego. Mimo że to był dla nas szok, chcieliśmy jak najlepiej dla naszej córki i udaliśmy się prędko do poradni szukać odpowiedzi i pomocy co dalej mamy robić. Zostały wykonane szereg badań, których wynik wyszedł taki jakiego najbardziej się obawialiśmy. 

AUTYZM oraz niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym. Amelka obecnie uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Biskupcu. Tam ma szereg zajęć oraz terapii. Zauważyliśmy lekką poprawę w zachowaniu córki od kiedy uczęszcza do Ośrodka. Dokumentację załączam .Amelka do dnia dzisiejszego nie mówi ,tylko kilka słów udało jej się wypowiedzieć (mama,tata,nie,pa-pa i raz powiedziała "córcia").Pragniemy z mężem aby Amelcia zaczęła mówić,do tego potrzebna jest dodatkowa terapia wspomagająca mowę.Niestety takie zajęcia kosztują .Prosimy o wsparcie dla Amelki.

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: amelka szlemp - Subkonto nr 102142202

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
amelka szlemp