cezary wysocki

Subkonto nr: 102143602
wiek: 12 lat

O mnie

Mam na imię Czarek.

Choruję na cukrzycę typu I od ponad 2016 roku....moja przygoda z chorobą zaczęła się gdy miałem zaledwie cztery latka... Był to koszmarny czas w moim życiu, bo musiałem uczyć się żyć z cukrzycą. 

W swoim codziennym życiu mierzę się z wieloma trudnościami, z którymi zwykle moi rówieśnicy nie muszą się zmagać. 

Moja choroba na pierwszy rzut oka nie jest widoczna, ale stanowi dla mnie duże wyzwanie, ciągły strach, ciągła kontrol czasami odbiera siły i sprawia, że moje funkcjonowanie jest utrudnione. 

Od czasu zachorowania na cukrzycę konieczna w moim życiu stała się nieustanna, codzienna kontrola mojego zdrowia, rygorystyczna dieta oraz podawanie insuliny. Tak naprawdę całą rodziną musieliśmy podporządkować się tej właśnie chorobie. Niestety długotrwały wysoki poziom glukozy stopniowo niszczy moje nerki, wzrok i serce, dlatego tak ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu cukrów. Mogą także wystąpić ostre powikłania takie jak kwasica ketonowa, czy hipoglikemia, które stanowią bezpośrednie zagrożenia życia. 

Niestety ta choroba powoduje nie tylko ciągłą kontrolę cukrów w dzień, ale także w nocy.. Dlatego od 8 lat codziennie moi rodzice w nocy, wstają by mierzyć mi cukier i czuwają nad moim stanem zdrowia.

Ale w końcu pojawiło się urządzenie, które mogłoby zdjąć mój codzienny ciężar i pomóc mi w codziennym funkcjonowaniu oraz utrzymaniu prawidłowych cukrów.

 Ta nowoczesna pompa insulinowa Medtronic Minimed 780G w połączeniu z systemem Guardian Lnk 3 działa jak prawdziwa trzustka, zapewnia ciągły monitoring glikemii oraz dostosowuje podawaną ilość insuliny bez naszego udziału. Pompa intuicyjnie poda insulinę do posiłku, zatrzyma się gdy cukier będzie spadać oraz zasygnalizuje znaczny wzrost glikemii. Wspaniała sprawa.. 

Dodatkowo tego rodzaju pompa stanowi  bezpieczniejsze rozwiązanie w stabilizacji poziomu cukrów niż ta, z której korzystamy obecnie, nie naraża bowiem mojego organizmu na potencjalne skutki hiperglikemii.

Stosowanie takiej pompy pozwoli całej rodzinie pozbyć się lęku o moje zdrowie, ponieważ odpowiada ona na stan w jakim znajduje się w danym momencie mierząc cukier ok 280 razy w ciagu doby i reagując na potrzeby organizmu.

Niestety na dzień dzisiejszy w Polsce taka pompa nie jest refundowana, a jej koszt wraz z niezbędnym osprzętem kosztuje bardzo dużo..

Jesteśmy również świadomi, że na ten moment nie da się wyleczyć cukrzycy typu I, ale staramy się robić wszystko, abym mógł jak najdłużej żyć bez konsekwencji jakie niesie za sobą ta podstępna choroba.

Dlatego z całego serca prosimy o pomoc w zakupie inteligentnej pompy insulinowej. 

Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy  ❤️

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: cezary wysocki - Subkonto nr 102143602

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
cezary wysocki