marysia zator

Subkonto nr: 102146302
wiek: 11 lat

O mnie

Rozwój Marysi przez pewien czas nie budził nawet najmniejszych wątpliwości. Gdy dziewczynka miała zaledwie osiem miesięcy okazało się jednak, że zmaga się z opóźnieniem psychoruchowym. Po długiej i bardzo intensywnej rehabilitacji Marysia zaczęła siadać, a nieco później także chodzić, ale niestety był to dopiero początek jej walki. Na przestrzeni czasu u Marysi zdiagnozowano bowiem padaczkę, mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, lordozę, skoliozę czy niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym. 

Moja córka znajduje się pod opieką szeregu lekarzy i specjalistów, a także jest stałą bywalczynią szpitalnych oddziałów. Niestety podczas jednej z licznych hospitalizacji, trzyletnia Marysia, doznała ostatniego stadium zakażenia sepsą i tylko cudem uniknęła śmierci. Moja mała bohaterka wykazała się wtedy ogromną siłą i wolą życia, ale bezlitosna choroba pozostawiła po sobie ślady. Marysia, od tamtej pory, ma bowiem ogromne problemy z mową, a ze światem porozumiewa się za pomocą zaledwie kilku wyrazów. Wszystko to sprawia, że komunikaty Marysi nie zawsze zostają zrozumiane, co bardzo często skutkuje frustracją, a nawet autoagresją. 

Marysia jest bystrą, pogodną i uwielbiającą muzykę dziewczynką, która, na pierwszy rzut oka, niczym nie różni się od swoich rówieśników. Jej codzienność od zawsze przepełniona jest jednak trudnościami i ciężką pracą nad wszystkim tym, co innym dzieciom w jej wieku przychodzi z łatwością. Największym wsparciem w dalszej walce o zdrowie i samodzielność byłby dla Marysi wyjazd na turnus rehabilitacyjny oraz terapia neurologopedyczna. Ćwiczenia pod okiem profesjonalistów, a także dostęp do specjalistycznych sprzętów i pomocy z pewnością staną się źródłem jeszcze większej motywacji oraz nadziei na, chociaż trochę, łatwiejszą i spokojniejszą przyszłość.

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: marysia zator - Subkonto nr 102146302

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
marysia zator