Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Szymon Trojanowski

Subkonto nr: 10355102

Krótko o mnie...

Szymonek przeszedł w swoim życiu już dwie operacje na otwartym serduszku. Pierwszą miesiąc po urodzeniu – miał zakładane opaski na żyłach w celu zmniejszenia przepływu krwi, ponieważ krew zalewała mu płuca. W kwietniu 2018 roku przeszedł drugą operację – całkowitą korektę wspólnego pnia tętniczego. Podczas tej operacji Szymonkowi zatrzymało się serduszko i wymagana była reanimacja – dzięki Bogu udało się przywrócić serce Szymona do życia. Szymonek przeszedł traumę w szpitalu i miało to wpływ na jego rozwój. Aktualnie uczęszcza na rehabilitację sensoryczną, ponieważ ma duże napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój psychoruchowy, bardzo boi się dotykania nowych rzeczy. Uczęszcza również na rehabilitacje rozwojowe. Szymon bardzo stara się pokonywać strach przed upadkiem oraz chodzeniem, ale nadal nie potrafi chodzić. Szymuś nie mówi, nie reaguje na swoje imię.

Trochę więcej o mnie...

Dzięki darczyńcom Fundacji Miej Serce, którzy wpłacili Szymonkowi pieniążki, mój syn może się starać dogonić swoich rówieśników. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę przekazaną na rehabilitacje Szymona. Ważne jest, aby Szymonek systematycznie ćwiczył. Panie rehabilitantki nie są w stanie na dzień dzisiejszy ocenić jak długo będzie potrzebna rehabilitacja Szymona, bo w ocenie lekarzy przed synkiem jest jeszcze długa droga i dużo pracy, aby zaczął funkcjonować jak jego rówieśnicy. Dlatego apelujemy do ludzi o dobrych sercach o dalsze wsparcie, ponieważ zajęcia Szymonka są bardzo drogie, a tak bardzo mu potrzebne. Szymuś ma zapadniętą klatkę piersiową, problemy z chodzeniem, jest chłopcem wrażliwym i cały czas widzę jak trudne wspomnienia związanie z pobytem w szpitalu nie chcą go opuścić. Zajęcia więc są konieczne również ze względu na to, aby zapomniał o traumie, którą przeżył podczas ostatniej operacji. To wszystko kosztuje, ale pragniemy wynagrodzić mu to co go do tej pory spotkało, by resztę dzieciństwa mógł spędzić szczęśliwie. Proszę pomóż Szymonowi, aby mógł systematyczne uczęszczać na rehabilitacje, które są mu tak bardzo potrzebne.

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Szymon Trojanowski