Szymek ma autyzm wczesnodziecięcy

20.09.2023

Szymek ma autyzm wczesnodziecięcy, padaczkę samoistną i niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym.

Głównym problemem jest brak mowy. Czasami chłopczyk nie radzi sobie z emocjami, jest przebodźcowany i nie potrafi się wyciszyć. Ma problemy z koncentracją, wszystko go rozprasza, a jego rozwój jest opóźniony.

Od roku podopieczny Fundacji Miej Serce korzysta z komunikacji zastępczej i każdego dnia uczy się jak się nią posługiwać. Od niedawna Szymon nosi ortezy, które pomagają w prawidłowym stawianiu nóg.

Ze względu na nietolerancje pokarmowe (gluten, mleko) chłopiec musi mieć specjalną dietę. Potrzebuje regularnej terapii i rehabilitacji, która pomoże w dążeniu do samodzielności i komunikacji.

Wesprzyj tutaj: https://miejserce.pl/podopieczny/102099102