Szymonek przeszedł w swoim życiu już dwie operacje na otwartym serduszku. Pierwszą miesiąc po urodzeniu.

05.10.2021

Szymonek przeszedł w swoim życiu już dwie operacje na otwartym serduszku. Pierwszą miesiąc po urodzeniu – miał zakładane opaski na żyłach w celu zmniejszenia przepływu krwi, ponieważ krew zalewała mu płuca. W kwietniu 2018 roku przeszedł drugą operację – całkowitą korektę wspólnego pnia tętniczego. Podczas tej operacji Szymonkowi zatrzymało się serduszko i wymagana była reanimacja – na całe szczęście udało się przywrócić serce chłopca do życia.

Szymonek przeszedł traumę w szpitalu i miało to wpływ na jego rozwój. Aktualnie uczęszcza na rehabilitację sensoryczną, ponieważ ma duże napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój psychoruchowy, bardzo boi się dotykania nowych rzeczy. Uczęszcza również na rehabilitacje rozwojowe. Szymon bardzo stara się pokonywać strach przed upadkiem oraz chodzeniem, ale nadal nie potrafi chodzić. Szymuś nie mówi i nie reaguje na swoje imię.

Podopieczny Fundacji Miej Serce często łapie przeziębienia co utrudnia kontynuowanie rehabilitacji. Potrzebuje ćwiczeń by móc się rozwijać, dlatego prosimy w jego imieniu o wsparcie ludzi dobrych serc, które sprawi, że Szymonek otrzyma pomoc, jakiej potrzebuje: https://miejserce.pl/podopieczny/10355102