Dominisia potrzebuje pomocy w walce o zdrowie.

08.09.2021

Dominika ma już 3 latka. Jest po ciężkiej operacji ratującej życie. Cierpi na wadę tchawicy która jest w 70% zwężona i utrudnia normalne oddychanie. Dziewczynka ma także zdeformowany przełyk przez nacisk tętnic, który spowodował ring naczyniowy.

Kolejna wadą jest wada serca ASD2 /PFO i zwiększone ciśnienie w tętnicach płucnych, niedomykalność zastawki dwudzielnej i trójdzielnej. Dodatkowo Dominisia ma powiększoną przestrzeń przymózgową po niedotlenieniu, przepuklinę kresy białej, niedosłuch obustronny, przewlekłe zapalenia oskrzeli, astmę oskrzelową, AZS, słabe lewostronne napięcie mięśni, trudność w utrzymaniu równowagi.

Te wszystkie choroby sprawiają, że pomimo swojego młodego wieku, podopieczna Fundacji Miej Serce przyjmuje na stałe leki regulujące ciśnienie, odwadniające, leki wspomagające serduszko, i leki na odporność. Na co dzień uczęszcza na rehabilitacje, a co miesiąc musi przechodzić szereg badań kontrolnych.

Przed Dominiką jeszcze wiele przeszkód w drodze ku samodzielności, ale z odpowiednim wsparciem wierzymy, że wszystko się uda: https://miejserce.pl/podopieczny/101615402