Jak zostać podopiecznym fundacji

14.10.2021

Jak zostać podopiecznym fundacji

Fundacja Miej Serce działa na rzecz najbardziej potrzebujących i bezbronnych - dzieci. Wierzymy, że wszystkie wymagające wsparcia i pomocy dzieci zasługują na to, aby je otrzymać. Dlatego od wielu lat pracujemy nad tym, by potrzebujące maluchy miały szansę na wyjście z swojej choroby.

Podopiecznych fundacji traktujemy indywidualnie, dlatego jako organizacja dajemy możliwość pozyskiwania środków na subkonta, które są zakładane dla każdego podopiecznego. Dzięki temu środki z darowizn czy 1,5% podatku po rozliczeniu trafiają bezpośrednio na profil danego dziecka, do którego jako opiekun masz całodobowy dostęp przez stronę fundacji, a z środków możesz korzystać na przykład do opłacania potrzebnych rehabilitacji czy terapii.

Zacznijmy od tego, że subkonto może być założone tylko i wyłącznie na prośbę rodzica lub opiekuna prawnego dla dziecka z niepełnosprawnością do 18 roku życia. Nie musisz wysyłać do nas dokumentów pocztą na adres, wypisywać żadnego wniosku, czy odwiedzać nas osobiście, aby zostać podopiecznym. Zakładanie subkonta odbywa się online na stronie internetowej fundacji, aby jak najbardziej ułatwić Ci cały proces.

Przedstawiamy więc kilka kroków, które pomogą Ci w założeniu konta i pokażą jak zostać podopiecznym fundacji, by móc pozyskiwać środki z darowizn, czy 1,5% podatku.

Aby założyć konto zapraszamy Cię na stronę www.miejserce.pl. Tam w prawym górnym rogu znajdziesz zakładkę "załóż subkonto". Kliknij w nią, a strona pokaże Ci formularz rejestracji. Dla jak największej wygody umożliwiliśmy Ci logowanie się na stronę fundacji przez facebook oraz konto google, ale możesz również zrobić to w tradycyjnej formie wpisując adres e-mail oraz hasło.

Następnie poprosimy Cię o uzupełnienie danych opiekuna przez formularz. Należy wpisać tam podstawowe dane, które umożliwią kontakt między tobą, a fundacją.

Poniżej znajdziesz regulamin oraz politykę prywatności. Zapoznaj się z nimi i wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych, aby przejść dalej klikając "załóż subkonto".

Jesteś już w połowie drogi od założenia subkonta i dołączenia do grona podopiecznych fundacji!

Teraz strona przeniesie Cię do Twojego konta i panelu podopiecznego. Znajdziesz tam niebieski przycisk "dodaj subkonto dziecka", a po jego kliknięciu zobaczysz formularz dotyczący kandydata na podopiecznego.

Tutaj wpisz wszystkie podstawowe dane dotyczące dziecka takie jak imię, nazwisko oraz data urodzenia. Są to informacje wymagane, więc sprawdź dokładnie, czy się zgadzają. Będą one również widoczne w profilu.

Dalej znajdziesz miejsce na opis. Jest on wymagany, aby zostać podopiecznym. Będzie widoczny dla wszystkich osób odwiedzających stronę fundacji, w tym darczyńców, dlatego prosimy, aby znalazła się tam historia niepełnosprawności czy choroby dziecka oraz tego jakie ma ono potrzeby i w jakim jest stanie zdrowia. Możesz także opisać cechy charakteru podopiecznego oraz to jak wygląda jego codzienność, czy potrzebuje rehabilitacji lub pomocy innych specjalistów. Czym dłuższy opis tym lepiej, ponieważ na jego podstawie darczyńca może jak najlepiej poznać podopiecznego i tym samym udzielić potrzebnego wsparcia, a historia Twojego dziecka trafi do jak największej ilości osób.

Jeśli chciałbyś widzieć jak taki opis może wyglądać, to zapraszamy do naszej strony i opisów innych dzieci - podopiecznych fundacji: https://miejserce.pl/podopieczni .

Dalej znajdziesz pole do wgrania zdjęcia głównego, które jest wymagane oraz zdjęć dodatkowych. W sumie możesz przesłać 11 fotografii. Zdjęcie główne jest kwadratowe, dlatego umożliwiliśmy Ci edycję zaraz po wgraniu pliku.

Poniżej poprosimy Cię o wpisanie wysokości wnioskowanej kwoty oraz celu wsparcia. Kwota nie jest wiążąca, a daje nam jako fundacji pogląd na to jakie podopieczny ma potrzeby, więc nie martw się, że wpiszesz za mało czy za dużo - tutaj nie ma dobrej ani złej odpowiedzi. Opisz czego Twoje dziecko potrzebuje oraz ile może to kosztować.

Zostało już tylko kilka kroków, ale bardzo ważnych dotyczących wyrażenia zgód oraz przesłania dokumentów.

Poprosimy Cię o wyrażenie zgody na udział w akcjach dobroczynnych organizowanych dla podopiecznych, a co za tym idzie na wykorzystywanie zdjęć i wizerunku w takich akcjach. Te zgody nie są wymagane, jednak bez nich nie będziemy mogli w pełni pomóc podopiecznemu, ponieważ Fundacja Miej Serce działa głównie organizując internetowe akcje dobroczynne jak i wysyłając listy do stałych darczyńców fundacji.

Następnie znajdziesz pole, w którym należy przesłać wymagane dokumenty: orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie od lekarza o chorobie. Nie musisz wysyłać ich na adres fundacji, wystarczy skan lub zdjęcie. Dokumenty należy wgrać od razu, gdyż bez nich nie będzie możliwości zaakceptowania subkonta i będziesz dłużej czekać na decyzję. Do przesłanych przez Ciebie skanów nie mają dostępu osoby z zewnątrz. Są one potrzebne tylko do celów weryfikacji ze strony fundacji. Skan lub zdjęcie orzeczenia o niepełnosprawności są wymagane, jednak jeśli jesteś w trakcie oczekiwania na komisję lub składania dokumentów, to wystarczające będzie zaświadczenie od lekarza. Zaznaczamy jednak, że docelowo będziesz musiał wgrać orzeczenie.

Został ostatni krok!

Formularz poprosi o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Następnie kliknij niebieski przycisk "dodaj podopiecznego", aby zarząd fundacji mógł się zapoznać z Twoją prośbą o założenie subkonta.

Jeśli w formularzu brakuje jakiś danych lub będą one do poprawy, automatycznie zostaniesz przeniesiony w to miejsce na stronie internetowej fundacji z prośbą o uzupełnienie, które dodatkowo zostanie podświetlone na czerwono. Jeśli jednak wszystko będzie poprawne, zostaniesz przeniesiony do panelu głównego, gdzie zobaczysz założone przed chwilą subkonto oraz jego status - oczekujący na weryfikację.

W tym monecie zrobiłeś już wszystko co było wymagane. Czekaj na kontakt z fundacją!

Na podstawie przekazanych przez Ciebie informacji, fundacja zweryfikuje subkonto dziecka w ciągu 2 dni roboczych i otrzymasz od nas decyzję o jego zaakceptowaniu i powitaniu w gronie podopiecznych na adres e-mail przesłany przez formularz.

Od tego momentu dziecko jest podopiecznym Fundacji Miej Serce i otrzymuje swój indywidualny numer subkonta, który należy podawać w tytule wpłat oraz w celu szczegółowym podczas rozliczenia 1,5% podatku, aby udzielić wsparcia i pomocy dla podopiecznego fundacji.

Jeśli coś w formularzu będzie wymagało poprawy lub będą potrzebne dodatkowe dokumenty takie jak orzeczenie o niepełnosprawności, czy zaświadczenie lekarskie, skontaktujemy się z Tobą. Przez cały ten czas możesz korzystać z strony fundacji i zmieniać opis, przesłać nowe zdjęcia czy poprawiać wymagające tego dane w subkoncie.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak zostać podopiecznym Fundacji Miej Serce.

Jeśli jednak masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji z naszej strony, zapraszamy Cię do kontaktu w dni robocze od godziny 10:00 do 14:00. Napisz na adres e-mail fundacji: biuro@miejserce.pl, zadzwoń: 32 411 58 20, lub odwiedź stronę www.miejserce.pl, a pomożemy Ci dołączyć do grona podopiecznych.