Kiedy możesz skorzystać z pomocy fundacji

18.11.2021

Fundacja Miej Serce swoimi działaniami i pomocą objęła już kilkuset podopiecznych - dzieci, których od lat wspiera w walce o zdrowie i samodzielność. Wiemy jak kosztowne są rehabilitacje i ile może kosztować sprzęt medyczny. Dzięki naszej pracy oraz sercom darczyńców, możemy opłacać z środków Fundacji rehabilitacje, terapie, leki, czy potrzebne badania oraz koszty leczenia. Pomoc słabszym to Nasze powołanie, dlatego jeśli jej potrzebujesz, możesz skorzystać z darmowego subkonta i otrzymać wsparcie.

Zastanawiasz się kto może skorzystać z naszej pomocy?

Jesteśmy organizacją skierowaną dla dzieci, dlatego do Fundacji Miej Serce może dołączyć każde dziecko do 18 roku życia, które posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Wniosek o założenie takiego konta składa rodzic lub opiekun prawny poprzez internetowy formularz znajdujący się na naszej stronie. Kliknij tutaj, a strona przeniesie Cię do formularza. Jako organizacja nie będziemy wymagać od Ciebie przyjazdu osobiście do siedziby naszej organizacji, podpisywania umowy, czy też wysyłania dokumentów pocztą. Orzeczenie o niepełnosprawności swojego dziecka wyślij w procesie tworzenia subkonta w formie skanu lub zdjęcia. Tam także zaakceptujesz Regulamin Subkont Beneficjentów Fundacji Miej Serce.

Nie posiadasz orzeczenia o niepełnosprawności?

Jeśli nie posiadasz orzeczenia o niepełnosprawności, w formularzu w miejsce tego dokumentu wgraj inny, świadczący o chorobie lub niepełnosprawności Twojego dziecka. Może to być przykładowo zaświadczenie lekarskie, orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypis ze szpitala. Na podstawie tego dokumentu będziemy mogli zaakceptować subkonto. Będziesz jednak musiał dosłać taki dokument, jak tylko go otrzymasz.

Co to jest orzeczenie o niepełnosprawności i jak je otrzymać

Być może wcześniej nie słyszałeś o orzeczeniu o niepełnosprawności oraz tym, że Twoje dziecko może je otrzymać. Jeśli tak - podpowiemy Ci co musisz w tym przypadku zrobić.

Orzeczenie o niepełnosprawności to dokument, który jest prawnym potwierdzeniem statusu osoby niepełnosprawnej, umożliwiającym korzystanie z przewidzianych dla nich świadczeń i przywilejów. Taki dokument pozwala także skorzystać z pomocy Fundacji Miej Serce. Orzekaniem o niepełnosprawności zajmują się powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności. Jeśli nie wiesz gdzie taki zespół ma swoją siedzibę, skorzystaj z wyszukiwarki internetowej (np. google) lub zadzwoń do swojego starostwa powiatowego, który udzieli Ci informacji.

Mam już orzeczenie i chcę zapisać dziecko do Fundacji

Aby z sukcesem założyć subkonto w Fundacji Miej Serce należy wejść na stronę , a formularz poprosi Cię o wpisanie loginu, którym jest twój aktywny adres e-mail oraz hasła. To ważny etap, ponieważ tych danych będziesz używać za każdym razem, kiedy będziesz chciał zalogować się do konta, dlatego zapamiętaj lub zapisz sobie swój login oraz hasło.

Aby jak najbardziej ułatwić Ci rejestrację, możesz skorzystać z rejestracji przez Twoje konto na facebooku lub konto google. Wystarczy więc, że klikniesz odpowiednią ikonkę i będziesz mógł zalogować się dzięki tym kontom. Oznacza to szybsze logowanie w przyszłości, nawet jeśli zapomnisz swojego loginu i hasła.

Kolejnym krokiem jest wpisanie danych opiekuna - czyli Twoich. Pamiętaj, że konto powinien zawsze założyć opiekun prawny dziecka! Poprosimy Cię o wpisanie podstawowych danych takich jak: Imię, Nazwisko, Adres oraz numer telefonu. Tutaj również będziesz musiał wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych swoich i swojego dziecka.

Wszystko wpisane? Świetnie! Kliknij przycisk "załóż subkonto"!

Teraz widzisz stronę startową Twojego konta. Znajdziesz tam menu, po lewej stronie, które umożliwi Ci między innymi kontakt z Nami poprzez specjalny czat. W głównej części profilu znajdziesz niebieski przycisk "dodaj subkonto dziecka". Kliknij go, a strona przeniesie Cię do kolejnego formularza, dotyczącego Twojej pociechy.

Tutaj poprosimy Cię o uzupełnienie informacji o dziecku: imię, nazwisko, datę urodzenia. Następnie opisz historię dziecka, napisz z jakimi chorobami się zmaga i jakiego leczenia potrzebuje. Możesz pisać tak, jak by to pisało dziecko np.: "Urodziłem się w 2020 roku...", "Zmagam się z chorobą...". Ten opis to ważna sprawa, darczyńcy na pewno go przeczytają. Dobra rada: napisz go szczerze i od serca.

Nie wiesz jak powinien wyglądać taki opis? Zobacz jak historię swoich dzieci opisywali inni rodzice.

Kolejne dwa pola są przeznaczone na dodanie zdjęć. W tym celu kliknij okrągły przycisk ze znakiem "+" i wybierz plik z pamięci Twojego urządzenia. Maksymalnie możesz dodać jedno zdjęcie główne oraz 10 zdjęć dodatkowych. Będziesz mógł je także zmieniać w późniejszym czasie po zalogowaniu na konto.

W formularzu należy podać także w jakiej wysokości potrzebujesz środków oraz jaki jest cel wsparcia. Te informacje nie są wiążące, natomiast pozwolą nam bardziej zrozumieć potrzeby Twojego dziecka. Możesz także wyrazić zgody na udział w akcjach dobroczynnych, a co za tym idzie na wykorzystanie zdjęć i wizerunku podopiecznego. Daje to możliwość uzyskania dodatkowych środków na zaspokojenie potrzeb dziecka.

Kolejne pole pozwoli Ci wgrać skan lub zdjęcie orzeczenia o niepełnosprawności. Nie musisz tego robić od razu, ale pamiętaj że dokument jest wymagany, aby subkonto było przez nas prowadzone. Dokument jest tylko do wglądu fundacji i nie będzie podawany do informacji publicznej.

Ostatni krok to już formalność! Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych podopiecznego i zaakceptuj nasz regulamin oraz politykę prywatności.

Gotowe! Teraz daj nam chwilę na weryfikację...

Weryfikacja subkonta zajmie nam około 48 godzin. Po tym czasie otrzymasz maila z wszystkimi podstawowymi informacjami, takimi jak terminy rozliczeń, dane do faktur, numer subkonta Twojego dziecka. Możesz już udostępniać profil podopiecznego znajomym oraz napisać nam czy mamy przygotować specjalne ulotki, które rozdasz rodzinie, sąsiadom, czy znajomym, na których znajdzie się opis subkonta Twojej pociechy oraz instrukcja jak można oddać 1,5% podatku lub darowiznę. Dotrzesz dzięki Nim do jak największej ilości osób - darczyńców, którzy pomogą Twojemu dziecku.

Jeśli na jakimkolwiek etapie rejestracji, będziesz potrzebował naszej pomocy, skontaktuj się z nami!

Kiedy realnie Fundacja udzieli pomocy finansowej mojemu dziecku?

Rozliczenia przekazanych dla Twojego dziecka darowizn odbywają się u nas raz na miesiąc z całego poprzedniego miesiąca. Przykładowo: darowizny wpłacone w listopadzie będą dodane do subkonta pod koniec grudnia, darowizny z grudnia pod koniec stycznia itd. Cały czas możesz sprawdzać stan subkonta po rozliczeniu. Aby to zrobić należy zalogować się na konto.

Jesteśmy także organizacją pożytku publicznego, a to oznacza, że podatnicy mogą oddać swój 1,5% podatku na Twoje dziecko wpisując KRS naszej organizacji w rozliczeniu podatku oraz podając numer subkonta twojego dziecka w polu "cel szczegółowy". Rozliczenie oddanego 1,5% następuje w okolicach października/listopada (wtedy też my otrzymujemy list z Urzędu Skarbowego z rozliczeniem). Środki z 1,5% można sprawdzić tak samo jak środki z darowizn, więc cały czas masz dostęp do zebranej kwoty.

Kiedy wiesz już ile masz zebranych środków możemy przejść do rozliczenia Twoich faktur. A mogą być one wystawione za wiele rzeczy, które są związane z stanem zdrowia podopiecznego. W ramach naszego działania zebraną kwotę możesz przeznaczyć na koszty leczenia, zakup sprzętu medycznego, sprzętu rehabilitacyjnego, edukacyjnego i dydaktycznego, koszty rehabilitacji, turnusów rehabilitacyjnych, terapii, wizyt u specjalistów, leków, suplementów, a także artykułów pierwszej potrzeby, takie jak ubranka, zabawki, środki higieniczne.

Dokumenty należy przesłać do nas pocztą tradycyjną wraz z oświadczeniem o numerze rachunku bankowego, które znajdziesz w swoim koncie, abyśmy wiedzieli na jakie konto przelać środki. Jeśli posiadasz faktury elektroniczne, możesz je wysłać na maila. Pamiętaj, aby za każdym razem wpisywać w treści maila lub na kopercie imię i nazwisko podopiecznego.

Faktury zostaną rozliczone w około 2 tygodnie od odebrania ich przez nas, a po wykonaniu płatności powiadomimy Cię o tym w wiadomości SMS.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Teraz wiesz już wszystko o subkoncie oraz tym jakie są możliwości pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania to możesz z nami się skontaktować pisząc wiadomość e-mail lub dzwoniąc. Wszelkie dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie. Chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji o organizacji i naszej działalności.