konrad salich

Subkonto nr: 102121902
wiek: 7 lat

O mnie

Witam, jestem Konrad urodziłem się w 2017 roku, niestety przez niekompetencję mojego pediatry moja diagnoza oraz rehabilitacja zaczęły się późno. 

Opóźniony rozwój mowy zapoczątkował moją "przygodę" z poradniami i specjalistami. Rodzice sądząc, że chodzi jedynie o rozwój mowy szybko zaczęli ze mną ćwiczyć i współpracować z logopeda.

Niestety, to dopiero wierzchołek góry, w październiku 2021 roku neurolog stwierdził dyspraksję oralną oraz hypotonię przez co wymagam specjalistycznej opieki wykwalifikowanych rehabilitantów oraz odpowiedniego obuwia i wkładek.

W lipcu 2022 roku zdiagnozowano zaburzenia rozwojowe funkcji motorycznych co jest utrudnieniem w codziennym życiu, doszły zajęcia SI. 

Gdy rodzice wdrożyli się już w układanie tygodniowego grafiku i łączenie pracy z moimi dodatkowymi zajęciami i wizytami w przeróżnych gabinetach, Pani psycholog zaniepokojona moimi objawami zaleciła wykonanie badania ados2, tym samym zostałem zdiagnozowany jako chłopiec w spektrum autyzmu. Dla rodziców był to ogromny cios, natychmiast szukali pomocy u psychologów i psychiatry, kupując książki dedykowane dla dzieci w spektrum uczyli się mnie na nowo. Jak na co dzień mnie zrozumieć i w jaki sposób działać gdy się złoszczą, smucę lub jestem sfrustrowany gdy nie potrafię się wypowiedzieć.
Nagle wszystko łączyło się w całość, dlaczego nie chce jeździć na rowerze, dlaczego płaczę gdy zmieniają mi rehabilitanta, dlaczego nie potrafię się dostosować i jestem rozkojarzony a moja motywacja jest nisko poniżej progu motywacyjnego. Zrozumienie znalazła również moja wybiórczość pokarmowa.
Dzięki ćwiczeniom i zajęciom z Panią psycholog uczę się swoich emocji , których nie jestem w stanie zrozumieć w codziennym życiu.
Choć otoczenie odbiera mnie jako bardzo radosnego i uśmiechniętego chłopca nie jednokrotnie mój płacz łamie serce mojej mamy. Wiem, że rodzicom jest ciężko gdy nie potrafimy się porozumieć słowami na szczęście są bardzo twórczy i różnymi sposobami próbują mnie motywować do wyrażania swoich myśli różnymi metodami. 

W kwietniu 2023 r zdiagnozowano również alergię całoroczną na pleśnie i grzyby przez co ciągle przyjmuje leki a moja atopowa skóra wymaga pielęgnacji odpowiednimi preparatami.

Rodzice nigdy nie prosili o pomoc finansową, o to ciężko się prosi, lecz jeśli masz ochotę to będziemy wdzięczni za każda złotówkę oraz przekazanie 1,5% z podatku na moja rzecz. Uzbierane środki będą wykorzystane na rehabilitację, wizytyu specjalistów, środki dydaktyczne i przybory ortopedyczne. Niestety z Narodowego Funduszu zdrowia nie dostanę wszystkiego czego potrzebuję ( lub terminu są zbyt odległe i kolidują z moim praw
idłowym rozwojem) . 

Pomimo moim dysfunkcji jestem idealny dla mojej rodziny <3

Galeria

Jak można mi pomóc

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie).

W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce
ul. Jankowicka 9
44-201 Rybnik

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytułem: konrad salich - Subkonto nr 102121902

Na koniec

Z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i proszę o dalszą pamięć o mnie :-)

Z serdecznymi pozdrowieniami
konrad salich