Poznajcie Huberta!

15.09.2021

Hubert jest rehabilitowany od 6 miesiąca życia. Jest także pod opieką licznych specjalistów, ponieważ kiedy się urodził był okręcony pępowiną. Zdiagnozowano u niego wtedy obniżone napięcie, zamartwicę okołoporodową, niewydolność oddechową i wrodzone zapalenie płuc, a dodatkowo niedomykalność zastawki.

Podopieczny Fundacji Miej Serce jest dzieckiem z kurczowym porażeniem dziecięcym. Jego chód jest znacznie zaburzony, ma bardzo dużą szpotawość stawów kolanowych i podudzi. Rozwój psychoruchowy Hubercika jest opóźniony. Chłopiec chodzi samodzielnie, ale przy nierównościach wymaga asekuracji, ponieważ łatwo traci równowagę. Hubert jest rehabilitowany 2 razy w tygodniu oraz od pół roku posiada ortezę na noc na szpotawość kolan.

Chcielibyśmy, aby Hubert mógł korzystać częściej z zajęć rehabilitacyjnych oraz wyjechać na turnus. Aby tak się stało, potrzebne jest duże wsparcie, ponieważ stałe terapie są bardzo kosztowne. Kliknij tutaj i wybierz jedną z form wsparcia: https://miejserce.pl/podopieczny/102056302