Fundacja Miej Serce

przedstawia:

Piotr Pierchała

Subkonto nr: 10346402

Krótko o mnie...

Piotruś urodził się w 2005 roku, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporną, korowe uszkodzenie wzroku. Ma problemy ortopedyczne i szereg innych schorzeń. Chłopiec nie chodzi, nie mówi, wymaga pomocy w każdej czynności. Piotruś najbardziej potrzebuje stałej, wielopłaszczyznowej rehabilitacji. Bardzo ważna jest także kompleksowa terapia na turnusach rehabilitacyjnych, szczególnie takich, gdzie odbywa się terapia na basenie. Niepełnosprawność Piotrusia pociąga za sobą wielkie koszty, których nie jest w stanie pokryć wychowująca go samotnie mama. Za okazaną Piotrusiowi pomoc i wsparcie, bardzo dziękujemy!

Trochę więcej o mnie...

Niepełnosprawność Piotrusia spowodowało odklejenie się łożyska, w wyniku którego chłopczyk urodził się martwy. Niedotlenienie i niedokrwienie, długa reanimacja dokonały spustoszenia w mózgu dziecka. Konsekwencją tych zdarzeń jest mózgowe porażenie dziecięce (postać czterokończynowa), padaczka lekooporna, korowe uszkodzenie wzroku. Piotruś w swoim krótkim życiu przeszedł kilka poważnych operacji. Ostatnią był zabieg korekcji obu zwichniętych bioder. Operacja, która otwiera przed chłopcem nadzieję na większe sukcesy podczas rehabilitacji… Chłopiec, mimo, że nie chodzi, to potrafi pływać. Jego zapał sprawił, że wbrew wszystkiemu osiągnął wielki sukces. Dziś potrafi pływać, nurkować oraz leżeć na plecach na powierzchni wody. Potrafi też w wodzie sam stać oraz chodzić po dnie basenu! By Piotruś mógł walczyć ze swoją niepełnosprawnością potrzebne są olbrzymie środki. Chłopiec potrzebuje wsparcia w wielu zakresach, ale najważniejsza jest: rehabilitacja w kombinezonach (koszt 90 zł), terapia na basenie (80 zł), zajęcia logopedyczne (80 zł). Równie ważne są turnusy rehabilitacyjne. Taka forma zajęć pozwala na codzienne ćwiczenia z wykwalifikowanym terapeutą w wodzie, pozwala usprawniać ciało, które musi się nauczyć ruchu na nowo, po operacji. Turnus zapewnia kilka godzin indywidualnych zajęć codziennie, w jednym ośrodku, bez konieczności dojeżdżania. Taka intensywna, różnorodna terapia bardzo korzystnie wpływa na ogólny stan dziecka. Koszty turnusu wahają się od 5000 zł - 8000 zł (w zależności od zakresu zajęć, czasu trwania). Poza rehabilitacją, dziecko potrzebuje m.in.: zaopatrzenia ortopedycznego, specjalistycznego obuwia, wózka inwalidzkiego, pionizatora. Konieczne jest też zlikwidowanie barier architektonicznych w miejscu zamieszkania. Koszty, które generuje niepełnosprawność Piotrusia są nie do udźwignięcia przez mamę, która wychowuje go samotnie… Dlatego prosimy o pomoc i za każdy gest, z głębi serca dziękujemy!

Jak można mi pomóc...

Wpłata bezpośrednio na konto

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

W celu przekazania wsparcia nalezy dokonac przelewu bankowego na ponizsze dane:

Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Wpłata z wykorzystaniem płatności online

Darowiznę można przekazać również w bardzo prosty i bezpieczny sposób, korzystając z płatności online.Podaj tylko kwotę jaką chcesz przekazać i zrealizuj płatność.

Paypal

Dotpay

Przekaż 1% swojego podatku

Możesz również mi pomóc przekazując 1% swojego podatku przy okazji rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Kto może przekazać 1%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

  • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • płatnicy podatku liniowego
  • ryczałtowcy
  • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych
  • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

Generalnie taką możliwość mają wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1% podatku ?

Krok 1 Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając odpowiednie dla siebie zeznanie PIT

Krok 2 Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP).
W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000368135
  • Wnioskowana kwota: kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3 W rubryce INFORMACJĘ UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wypełnij pole Cel szczegółowy. Wpisz tam moje nazwisko oraz numer subkonta.

Krok 4 Złóż PIT do 30 kwietnia, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy.

Na sam koniec...

Z całego serca chcę podziękować wszystkich osobom za pomoc i wsparcie, którego tak potrzebuję. Dziękuję za Państwa dobroć i szczodrość którą okazaliście i prosze o dalszą pamięć o mnie :-)

Pozniżej mogą Państwo znaleźć moją ulotkę do pobrania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Piotr Pierchała

This page as PDF